Lakersi blizu playoff pozicije

James odveo Miami do 16. uzastopne pobjede, 'triple-double' Griffina

Košarkaši Miami Heata slavili su u floridskom derbiju sa tijesnih 97-96 protiv Orlanda košem LeBrona Jamesa 3,2 sekunde prije kraja, te tako upisali svoju 16. uzastopnu pobjedu...

James je ušao pod koš dijagonalno s desne strane i suprotnom rukom, ljevicom, pogodio polaganje kraj DeQuana Jonesa za pobjedu Miamija i produljenje klupskog rekorda.

Miami je pred svojim navijačima prokockao 20 koševa prednosti iz drugog poluvremena, da bi na kraju uspio nadoknaditi minus 5 iz posljednjih minuta. Ukupno je James ubacio 26 koševa, Dwyane Wade je dodao 24 koša, a Chris Bosh 17 koševa i 10 skokova. Uvjerljivo najbolji kod Orlanda bio je Nikola Vučević sa 25 koševa i 21 skokom, dok je Jameer Nelson ubacio 16 koševa uz 14 asistencija.

Los Angeles Lakersi slavili su na gostovanju kod New Orleans Hornetsa 108-102 u utakmici u kojoj su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 25 koševa. U posljednjih šest minuta i 47 sekundi susreta Lakersi su ostavili Hornetse bez koša i serijom 20-0 došli do važne pobjede kojom su se vratili na 50-postotni omjer (31-31). Kobe Bryant ubacio je 42 koša, od čega 13 u posljednjih osam minuta i 48 sekundi susreta. Dodao je i 12 asistencija i 7 skokova večer nakon što je ozlijedio lakat u utakmici protiv Oklahoma Cityja. Dwight Howard je u pobjedu Lakersa ugradio 20 koševa, 15 skokova i 4 blokade, a Jodie Meeks 19 koševa. Ujednačenu momčad Hornetsa, u kojoj su sedmorica igrača zabila dvoznamenkast broj koševa, vodio je Eric Gordon sa 18 koševa.

Los Angeles Clippersi su u Staples Centeru savladali Milwaukee Buckse 117-101 u utakmici u kojoj je Blake Griffin sa 23 koša, te po 11 skokova i asistencija upisao svoj treći triple-double u karijeri, prvi nakon zadnjeg dana sezone 2010/11. Jamal Crawford ugradio je 25 koševa ušavši s klupe, dok je kod poraženog sastava najbolji bio Monta Ellis sa 22 koša.

Boston Celticsi slavili su na gostovanju kod Indana Pacersa 83-81 u utakmici u kojoj su domaćini prokockali vodstvo 81-72 četiri minute i 36 sekundi prije kraja. Uslijedila je serija 11-0 Celticsa u kojoj je Jeff Green pet desetinki sekunde prije kraja stavio točku na 'i' ubačajem pod košem nakon asistencije Kevina Garnetta. Upravo je Garnett bio najefikasniji igrač Celticsa sa 18 koševa i 10 skokova, dok su Paul Pierce i Avery Bradley svaki ubacili po 13 koševa. Kod Indiane, koja je u posljednjoj četvrtini gađala tek 4-20 iz igre, najefikasniji su bili Paul George sa 16 i George Hill sa 14 koševa.

San Antonio Spursi su i bez ozlijeđenog Tonyja Parkera lakoćom savladali Chicago Bullse u svom AT&T Centeru sa 101-93. Tim Duncan i Manu Ginobili svaki su ubacili po 18 koševa. Duncan je još dodao 10 skokova, a Ginobili 9 asistencija za 48. ovosezonsku pobjedu u 62. utakmici. Spursi su susret prelomili u drugom poluvremenu koje su dobili 54-31. Najefikasniji kod Bullsa bio je Marco Belinelli sa 21 košem. (TS)

NBA liga, srijeda:

Cleveland - Utah 104-101 (Irving 20k, 10a / Hayward 25k, 7a)

Charlotte - Brooklyn 78-99 (Kidd-Gilchrist 17k / Johnson 22k, Williams 20k, 8a)

Indiana - Boston 81-83 (George 16k / Garnett 18k, 10s, Pierce 13k, 8s)

Atlanta - Philadelphia 107-96 (Teague 27k, 11a, Horford 21k, 12s / Wilkins 21k)

Miami - Orlando 97-96 (James 26k, Wade 24k, 6s / Vučević 25k, 21s)

Detroit - New York 77-87 (Knight 17k / Felton 26k, Stoudamire 22k, 9s)

Memphis - Portland 91-85 (M. Gasol 23k, 12s, Conley 20k / Lillard 20k)

Minnesota - Washington 87-82 (Williams 16k, 8s / Wall 19k, 7a)

New Orleans - LA Lakers 102-108 (Gordon 18k / Bryant 42k, 12a, 7s, Howard 20k, 15s, 4bl)

Dallas - Houston 112-108 (Nowitzki 22k, Marion 22k / Harden 28k, 9a)

San Antonio - Chicago 101-83 (Duncan 28k, 10s, Ginobili 18k, 9a / Belinelli 21k, 7a)

Phoenix - Toronto 71-98 (Morris 12k / DeRozan 15k, Johnson 14k)

Golden State - Sacramento 87-83 (Thompson 20k, Lee 17k, 10s / Thompson 17k, 8s)

LA Clippers - Milwaukee 117-101 (Griffin 23k, 11s, 11a, Crawford 25k / Ellis 22k, 6a)