Chicago 'ugušio' Heat

Golden State spasio niz, Oklahoma na krilima Duranta i Westbrooka gazi

Noćas je odigrano sedam utakmica najjače košarkaške lige svijeta (NBA) u kojima su domaćini odnijeli svega dvije pobjede...

Uspješni domaćini bili su Oklahoma City Thunder i Washington Wizards, koji su slavili protiv Phoenix Sunsa, odnosno Utah Jazza.

Oklahoma je upisala i šestu uzastopnu pobjedu, ovoga puta protiv Phoenix Sunsa. Bilo je 112-88 za momčad u čije su se redove nedavno vratili Russell Westbrook i Kevin Durant, s čijim je povratkom i ova serija krenula serija. Westbrook je upisao 28 poena, osam skokova i osam asistencija, dok je Durant susret završio s 23 koša i osam skokova. Obojica su odigrali debelo ispod 30 minuta (26 i 24).

Washington je predvođen Bradleyjem Bealom i Johnom Wallom slavio s 93-84, što mu je bila 17. pobjeda ove sezone. Beal je ubacio 22 poena i sedam skokova, dok je Wall pridodao 16 koševa, šest skokova i osam asistencija.

Zanimljivo je bilo u New Orleansu gdje je domaćin bio na pragu da prekine niz Golden State Warriorsa od 15 pobjeda, no nije uspio. Nakon pet minuta produžetaka Pelicansi su poraženi 122-128, a goste su do pobjede predvodili ponovno sjajni dvojac 'Splash Brothersa' - Stephen Curry (34) i Klay Thompson (29).

Chicago je svojom prepoznatljivom obranom uništio dvostruke prvake u posljednje četiri godine - Miami Heat. Bilo je 93-75, a koliko je brutalna bila obrana Bullsa govori podatak da je Heat u 36 minuta košarke ubacio 48 poena!
Mike Dunleavy predvodio je Chicago po broju poena s 21, dok je Derrick Rose odradio lakši trening i ubacio 14 poena za 27 minuta. Miami je igrao bez Chrisa Bosha, a strijelce su predvodili Dwyane Wade i Luol Deng sa po 17 poena.

Spomenimo i pobjedu aktualnih prvaka San Antonio Spursa, koji su s 99-91 slavili kod Denver Nuggetsa. Prvake je predvodio Kawhi Leonard s 18 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Los Angeles Lakersi slavili su kod Minnesote Timberwolves 100-94, no najbitnija vijest s te utakmice je Kobe Bryant, koji je pretekao Michaela Jordana na vječitoj ljestvici najboljih strijelaca svih vremena. Bryant je trebao devet poena da pretekne Jordana, a ubacio ih je 26. Sada je na brojci 32 310 poena.