Partizan srušio CSKA

Ukić pobijedio Planinića, novi poraz Bogdanovića i Žorića

Hrvatski košarkaš Zoran Planinić bio je s 13 koševa najefikasniji igrač svog Anadolu Efesa na gostovanju kod Panathinaikosa u Ateni...

Međutim, to nije pomoglo njegovoj momčadi da upiše prvu pobjedu u skupini E Topa 16, budući je atenski sastav slavio 78-64.

Dimitris Diamantidis sa 17 koševa i 9 asistencija predvodio je pobjednički sastav, dok je Stephane Lasme ubacio 16 koševa uz 8 skokova. Roko Ukić upisao je za Pao 6 koševa (dvice 3-5, trice 0-2) uz 2 skoka i 2 asistencije za 24 minute igre. Planinić je pak odigrao nepunih 27 minuta, (dvice 4-9, trice 1-3, sl. bacanja 2-2), a osim 13 koševa upisao je 3 skoka, 2 ukradene lopte i 1 asistenciju.

Emporio Armani slavio je protiv Laboral Kutxe 83-76 i tako nastavio svoj vrlo dobar domaći učinak. Curtis Jerrells i Keith Langford upisali su po 16 koševa svaki kod milanskog sastava, dok je kod Laboral Kutxe najučinkovitiji s 18 koševa bio Andres Nocioni.

Do prve pobjede u sklopu Topa 16 stigao je i Partizan koji je u Beogradu sa 73-72 savladao CSKA. Bogdan Bogdanović bio je prvo ime susreta s 27 poena i vrlo dobrim šutom (dvice 6-8, trice 4-8), a ubacio je i ključna slobodna bacanja 24 sekunde prije završetka. Moskovski je sastav imao šut za pobjedu, ali je neprecizan bio Sonny Weems. Kod poraženog je sastava najučinkovitiji s 27 koševa i 7 skokova bio Nenad Krstić.

Euroliga: Novi poraz Bogdanovića i Žorića

Košarkaši Fenerbahçea pretrpjeli su i treći poraz u euroligaškom Topu 16. Na gostovanju kod Unicaje u Malagi izgubili su 89-75.

Unicaji je to bila druga pobjeda u sklopu skupine E, dok je Fenerbahçe na samom začelju i jedina je momčad u skupini bez pobjede uz velikog nacionalnog rivala Anadolu Efes.

Unicaja je susret prelomila u posljednjoj dionici igre koju su dobili s 27-9. Do posljednjih deset minuta utakmica je bila uglavnom u egalu.

Hrvatski košarkaši Fenerbahçea Bojan Bogdanović i Luka Žorić nisu se proslavili u ovom susretu. Bogdanović je upisao tek 4 koša (dvice 2-5, trice 0-3), a Žorić 9 (dvice 4-7, sl. bacanja 1-1).

Bogdanović je odigrao 23 minute i pritom upisao 3 skoka, 2 asistencije i 2 izgubljene lopte, dok je Žorić za 25 minuta uknjižio 4 skoka i 6 izgubljenih lopti.

Nezaustavljiv je kod Unicaje bio Zoran Dragić s 24 koša (trice 4-6), dok je kod Fenerbahçea najučinkovitiji bio Melih Mahmutoglu s 19 koševa. (TS)