Raspad sistema

Eurocup: Debakl Ace Petrovića u Zaragozi

Pravi debakl doživio je hrvatski stručnjak Aleksandar Petrović na klupi Lietuvos Rytasa u 3. kolu drugog kruga Eurocupa. Zaragoza je na svome parketu u sklopu skupine P slavila s 94:60.

Španjolski je klub dominirao praktički od prve minute, završio je prvu četvrtinu s prednošću 27:15 i nije dao Petrovićevoj momčadi ni najmanju šansu. Najbolji je kod pobjednika s 23 koša, te po pet skokova i asistencija bio Michael Roll, a naš je Damjan Rudež za 25 minuta igre ubacio 11 koševa (dvice 1-2, trice 3-5), uhvatio jednu loptu i dvaput asistirao. U slaboj gostujućoj momčadi jedina je svjetla točka bio Juan Palacios sa 17 koševa, šest skokova i četiri asistencije.

I Zaragoza i Rytas nakon tri kola imaju omjer 1-2, a u srijedu u ovoj skupini u Zagrebu igraju Cedevita i Bešiktaš.

Spomenimo i da je u skupini O Valencia, koju trenira naš Velimir Perasović, pred svojim navijačima deklasirala Zielonu Goru s 90:53. Valencia sada na kontu ima dvije pobjede i jedan poraz.

Eurocup, 3. kolo:

Skupina P

Zaragoza - Lietuvos Rytas 94:60

Cedevita - Bešiktaš (srijeda)

Redoslijed: 1. Bešiktaš 2-0 (-1), 2. Cedevita 1-1 (-1), 3. Zaragoza 1-2, 4. Lietuvos Rytas 1-2