Rekordna 13. pobjeda zaredom

Denver i dalje gazi: Lawson i društvo promarširali Oklahomom!

Košarkašku družinu iz Denvera očigledno treba sve ozbiljnije shvaćati, jer Nuggetsi doslovno gaze sve pred sobom. U noći s utorka na srijedu su promarširali Oklahomom i slavili 114-104...

Za Denver je to bila trinaesta pobjeda zaredom, što klub nikada nije ostvario u povijesti, a pobjeda protiv druge najjače momčadi Zapada je došla samo 24 sata nakon što je Denver dobio tešku utakmicu u Chicagu, nakon produžetka.

Andre Miller je na svoj 37. rođendan po tko zna koji put podsjetio da je kao vino, pa je tako utakmicu završio sa 20 poena, sedam skokova i devet asistencija, a kada je bilo gusto, u zadnjoj četvrtini, postigao je 13 poena. Time je zasjenio mlade zvijezde Thundera Duranta i Westbrooka. Denver je kontrolu ogleda preuzeo početkom drugog dijela kada se odvojio na deset poena razlike i više. Oklahoma je došla na 102-97, ali bilo je kasno.

Uz Millera izdvojimo Ty Lawsona kod Denvera koji je ubacio 25 poena uz po četiri skoka i asistencije, te Kennetha Farieda sa 13 poena, 15 skokova i tri blokade. Kod domaćina je Durant ubacio 34 poena uz sedam skokova i pet dodavanja, a Westbrook 25 poena, četiri skoka i šest asista.

Prijašnji rekord Denvera je datirao iz 1978. godine kada je skupio 12 pobjeda u nizu.

Korak unatrag kada je u pitanju borba za doigravanje je napravio Portland koji je poražen kod Milwaukeeja 102-95. Na poluvremenu je bilo čak 58-31 za domaćina, a nered u gostujućoj obrani su radili Monta Ellis (21 poen, devet skokova i osam asista) i Brandon Jennings (24 poena, četiri skoka i sedam dodavanja). U nastavku su gosti smanjili zaostatak, ali su ostali daleko od velikog preokreta, te su im na kraju malo značili učinci LaMarcusa Aldrigdea od 21 poena i 15 skokova, te Wesleyja Matthewsa koji je ubacio 28 poena uz čak sedam trica.

Iznenađujuće su Clippersi poraženi kod Sacramenta 116-101, pogotovo stoga jer su gosti iz Los Angelesa u zadnju četvrtinu ugazali s prednošću. No, zadnjih 12 minuta su Kingsi dobili sa strašnih 38-18, a posebno je inspiriran bio čovjek s klupe Toney Douglas koji je u zadnjoj četvrtini ubacio čak 17 od ukupno 19 poena te večeri.

Ukupno gledano je najbolji igrač pobjedničke momčadi bio Marcus Thornton sa 24 poena, te po četiri skoka i asistencije, dok je Blake Griffin na drugoj strani ogled završio sa 26 poena, četiri skoka i pet dodavanja.

Indiana se vrlo lako obračunala s Orlandom, te je pobijedila 95-73. Time je barem malo ublažila loš domaći niz u posljednje vrijeme (dva poraza u tri utakmice). Paul George je sa 19 poena i pet skokova bio najbolji igrač Pacersa. (TS)

NBA liga, utorak:

Indiana - Orlando 95-73 (George 19p, 5s, Green 15p, 8s / Harkless 10p, 8s)

Milwaukee - Portland 102-95 (Ellis 21p, 9s, 8a, Jennings 24p, 4s, 7a / Aldridge 21p, 15s, 3a)

Oklahoma City - Denver 104-114 (Durant 34p, 7s, 5a / Miller 20p, 7s, 9a, Lawson 25p, 4s, 4a)

Sacramento - LA Clippers 116-101 (Thornton 24p, 4s, 4a, Douglas 19p, 7a / Griffin 26p, 4s, 5a)