najbolji 76er

Šarić izbjegao brutalnu NBA "dobrodošlicu"

Dario Šarić ponovno je bio najbolji igrač svoje momčadi, no čini se da trenutno nema puno pomoći od svojih suigrača...

Dario Šarić odigrao je još jednu odličnu utakmicu u NBA ligi no njegova Philadelphia 76ers još je jednom glatko izgubila. Šarić je ponovno započeo utakmicu protiv Minnesote Timberwolves na klupi, ali njegovim ulaskom igra 76ersa je živnula.

Hrvatski reprezentativac proveo je na parketu 26 minuta i to mu je bilo dovoljno za 16 poena (šut 6-11, 2-4 za tricu, 2-3 slobodna bacanja), četiri skoka, asistenciju i dvije ukradene lopte. Bio je najefikasniji igrač svoje momčadi koja je u Minnesoti poražena sa 110:86.

Recimo i da je Šarić na vrijeme izbjegao neugodnu situaciju. Svaki "rookie" u ligi doživi svoju prvu blokadu ili neko brutalno zakucavanje preko njega zbog čega komentatori uvijek dobace "dobrodošao u NBA". Šarić je izbjegao to početkom posljednje dionice utakmice kada je Karl-Anthony Towns fintom prošao Jahlila Okafora i onda brutalno zakucao pored drugog "rookieja" Timothe Luwawua.

Šarić je trenutno na prosjeku od 27 minuta po utakmici, 39 posto šuta iz igre i 73 s crte slobodnog bacanja. Prosječno ubacuje 10 poena te upisuje 6.5 skokova i 1.7 asistencija po utakmici.

Spomenimo i da su Minnesotu do pobjede predvodili Andrew Wiggins i Towns koji su kombinirano ubacili 60 poena i upisali 20 skokova!

Chicago Bullsi ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši kao gosti Utah Jazz sa 85-77. U utakmici u kojoj su obje momčadi šutirale iz igre ispod 40 posto najefikasniji je kod pobjednika bio Jimmy Butler sa 20 poena i 12 skokova, dok se kod poraženih istaknuo Rudy Gobert sa 16 koševa i 13 skokova.

Odličnu partiju u dresu Houston Rocketsa imao je James Harden koji je u 126-109 domaćoj pobjedi protiv Portland Trail Blazersa ostvario "triple-double" učinak sa 26 poena, 14 asistencija i 12 skokova. Kod gostiju, koji su držali rezultatski priključak samo tijekom prvog poluvremena, najefikasniji je bio CJ McCollum sa 26 ubačaja.

NBA rezultati, četvrtak:

Minnesota - Philadelphia 110-86

Dario Šarić igrao je za Philadelphiju 26 minuta i postigao 16 koševa (šut za dva 4-7, trica 2-4, slobodna bacanja 2-3) uz 4 skoka, 1 asistenciju i 2 osvojene lopte

Utah - Chicago 77-85
Miami - Milwaukee 96-73
Houston - Portland 126-109
Washington - New York 119-112