Eurocup

Cibona u Rusiji upisala 21. europski poraz zaredom

Košarkaši zagrebačke Cibone upisali su 5. poraz u skupini G Eurocupa na gostovanju u Rusiji kod Spartaka iz Sankt Peterburga. Ruska momčad slavila je s uvjerljivih 93-60, te nanijela Ciboni čak 21. europski poraz u nizu...

Utakmica najbolje i najlošije momčadi u skupini bila je praktički riješena nakon malo više od 10 minuta prvog poluvremena. Nakon prve četvrtine Rusi su vodili s 26-14, a potom su ubrzo stvorili i 20 poena viška, te na poluvrijeme otišli s visokih 51-23!

U drugih 20 minuta Cibona se malo pribrala, a Spartak pomalo i opustio, pa je nastavak završio sa svega +5 u korist domaće momčadi. Za rusku je momčad 12 igrača zaigralo u ovom susretu i svih je 12 postizalo poene! Najefikasniji je bio Vasilij Zavorujev s 15 koševa, dok je Janis Strelnieks pridodao 12 (4-7 trice).

Kod "vukova" su trojica košarkaša ubacila po 10 poena (Mašić, Hamilton i Kovačević), što je bilo dostatno za tek 21. europski poraz u nizu.

Posljednju priliku za prekid crnog niza Cibona će imati sljedećeg tjedna u Draženovom domu protiv njemačkog Ulma, koji bi vjerojatno dotada mogao imati osiguran prolazak u daljnju fazu natjecanja. (TS)