Briljirao Jagodić Kuridža

Cibona porazom zaključila 2013.: Izgubili i u Kragujevcu

Odigrana je posljednja utakmica 14. kola regionalne ABA lige. Košarkaši Radničkog su na svom parketu pobijedili hrvatskog predstavnika Cibonu sa 78:71.

Cibona je vodila skoro tijekom cijelog susreta, a obrat se na stranu domaćina dogodio u posljednjih pet minuta. Koliko je Radnički, prije ove utakmice najslabija momčad lige, bio dominantan u zadnjoj četvrtini govori i rezultat od 25:13 u posljednjih deset minuta.

Najbolji su kod Cibone bili Marko Jagodić Kuridža sa 22 poena i 11 skokova, te Dario Šarić sa 19 poena, 13 skokova i tri asistencije. Spomenimo da je Jagodić Kuridža imao savršen šut iz igre 8-8, uz 6-9 s linije slobodnih bacanja.

Cibona je na ljestvici šesta s omjerom 8-6.

ABA liga, 14. kolo:

Radnički - Cibona 78:71

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 11-3, 2. Partizan 10-4, 3. Cedevita 10-4, 4. Budućnost 9-5, 5. Igokea 8-6, 6. Cibona 8-6..., 12. Zadar 5-9...