Konačno pobijedili

Cibona pod vodstvom Slavena Rimca prekinula 'crnu seriju'

Košarkaši Cibone prekinuli su pod vodstvom novog trenera Slavena Rimca niz od 28 uzastopnih poraza u europskim natjecanjima! ''Vukovi'' su slavili u 6. kolu A skupine Eurocupa kod francuskog Le Mansa 64-53...

Nakon subotnje pobjede 77-66 u gostima kod Krke u 8. kolu ABA lige, Slaven Rimac je doveo momčad do novog uspjeha i u svom prvom europskom iskušenju na klupi Cibone. Golemi dio posla Cibona je odradila u prvoj četvrtini koju je dobila sa 16-3, a Francuzi su svoj jedini koš (tricu) u tom dijelu igre postigli u 9. minuti pri zaostatku 14-0.

Ipak, Le Mans je do poluvremena smanjio zaostatak na 29-23. Pitanje pobjednika je Cibona definitivno riješila u trećoj četvrtini koju je dobila sa 23-10.

Andrija Žižić predvodio je Cibonu s 21 poenom (6-10 za dva poena, 8-10 slobodna bacanja) i 7 skokova. Darryle Strawberry je postigao 13 koševa uz 7 skokova, a Dario Šarić 11 poena uz 8 skokova i 3 asistencije. Cibona je bila odlična u šutu za dva poena (22-34, odnosno 67%), a imala je i 7 skokova više (40-33).

Nymburk je u ovoj skupini kod kuće sa 73-51 pobijedio belgijski Oostende, kojeg vodi hrvatski trener Dario Gjergja. U belgijskoj momčadi je bosansko-hercegovački reprezentativac Andrija Stipanović bio drugi strijelac momčadi sa 14 koševa, te prvi skakač s 8 uhvaćenih lopti.

Vodeći Cantu ostvario je šestu uzastopnu pobjedu, svladavši u gostima Artland 81-68. (TS)

Eurocup, 6. kolo skupine A:

Le Mans – Cibona 53-64

Artland – Cantu 68-81

Nymburg – Oostende 73-51

Redoslijed: 1. Cantu 6-0, 2. Oostende 4-2, 3. Nymburg 3-3, 4. Le Mans 3-3, 5. Cibona 1-5, 6. Artland 1-5