Cibona na startu NLB-a deklasirala Široki

Hrvatski košarkaški prvaci, košarkaši Cibone, pobijedili su u Draženovu domu Široki 85-65 u utakmici prvog kola nove sezone u NLB ligi...

Najbolju su dionicu košarkaši Velimira Perasovića odradili u drugoj četvrtini, koju su dobili 17-9. Prednost su podizali tijekom svih 40 minuta dvoboja.

Bili su 'Vukovi' daleko razigraniji (15-8 u asistencijama), a i manje su griješili (9-16 u izgubljenim loptama).

Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Antonio Graves s 19 koševa i pet skokova, dok je 13 koševa, za 23 minute na parketu ubacio 19-godišnji Tomislav Zubčić, apsolviravši tako uspješno svoju prvu ozbiljniju rolu pred zagrebačkom publikom. Čak 12 njegovih poena došlo je s udaljenosti za tricu (šut 4-5).

Minutažu su dobila i preostala dva Cibonina mladca: 20-godišnji bek-šuter Bojan Bogdanović (24,5 minute, 8 koševa, 2 asistencije) i 19-godišnji centar Leon Radošević (7,5m, 5k, 3s). U gostujućem je sastavu najbolji bio Hrvoje Puljko s 18 koševa.