Giriček izviždan u svom gradu

Cibona bez četvrtfinala, Giri 'cigane, cigane'

Bila je ovo utakmica 'biti ili ne biti' za Cibonu i Fenerbahče u kojoj su gosti ipak pokazali kako su trenutno jača momčad. Bila je ovo uvjerljivo najgora euroligaška utakmice ove sezone za Vukove, a 55 postignutih koševa dovoljno svjedoči o nemoći domaćina.

Košarkaši Cibone izgubili su u trećem kolu H skupine Eurolige u dvorani Dražena Petrovića u Zagrebu od istanbulskog Fenerbahčea sa 65:55 (20:27). U najgoroj utakmici ove sezone, u kojem je Cibona postigla doma tek 55 koševa, u redovima Zagrepčana manje slabi od ostalih bili su Nikša Prkačin (12) i Earl Calloway (11), dok su Turke predvodili Mirsad Turkcan (20) i bivši NBA igrač Gordan Giriček (12).

Fener je na krilima Giričeka utakmicu prelomio u drugom poluvremenu, dok domaći igrači nisu uspjeli održati prednost stečenu u prvih dvadeset minuta.

Utakmicu je obilježila velika borba igrača iz koje su kao pobjednici isplivali gosti. Giriček je u svojoj dvorani dočekan salvama zvižduka i povicima 'Cigane' i 'Prodana dušo', a sve zato što je vlastitu kćer, koju nema prilike vidjeti često, stavio ispred reprezentacije.

Cibonine šanse svedene su na puku teoriju, dok je Fener zadržao male izglede za četvrtfinale, jer u sljedećoj utakmici kući dočekuju upravo 'cibose'. Nakon tri kola CSKA i Montepashi imaju po dvije pobjede i poraz, a Cibona i Fenerbahče po pobjedu i dva poraza.