Druga pobjeda u Eurokupu

Velika pobjeda u Rusiji: Cedevita sredila Crveni oktobar!

Košarkaši Cedevite stigli su i do druge pobjede u I skupini Eurokupa svladavši u Volgogradu momčad Crveni oktobar s uvjerljivih 83-65 (19-8, 19-16, 25-23, 23-15).

Zagrepčani su s lakoćom prošli gostovanje u Rusiji kod sastava u kojem je čak sedam Amerikanaca, a dobili su sve četiri četvrtine. Cedevita je povela s 19-8 u prvoj četvrtini i to vodstvo je povećavala sve do konačnih 18 koševa razlike.

Najbolji igrač u pobjedi Cedevite bio je Tomislav Zubčić s 24 koša, pet trica, pet oduzetih lopti i sedam skokova, a dobru su utakmicu odigrali Fran Pilepić (15) i Miro Bilan (14). Domaćine je prevodio Lamont Hamilton s 15 ubačaja.

Kasnije u ovoj skupini igraju Zaragoza i Roma. Cedevita vodi u skupini s dvije pobjede, Roma je druga s jednom pobjedom, dok su Zaragoza i Crveni oktobar zasad bez trijumfa. U 3. kolu 20. siječnja Cedevita gostuje u Rimu.