Velika prednost

Cedevita nadomak prvog naslova prvaka: Ciboni za titulu treba 'čudo'

Košarkaši Cedevite poveli su sa 2:0 u pobjedama protiv Cibone u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske, te im za prvi naslov prvaka u klupskoj povijesti nedostaje još samo jedan uspjeh.

U drugoj utakmici finala igranoj u KC Dražen Petrović Cedevita je slavila sa 69:61 (15:14, 22:18, 13:19, 19:10).

Junak pobjede bio je Luka Babić koji je u razdoblju od 36. do 38. minute pogodio dvije trice, te asistirao Tomislavu Zubčiću za zakucavanje, što je njegovoj momčadi osiguralo vodstvo 64:58. Kus je tricom 1:52 minute prije kraja primaknuo Cibonu na 64:61, ali potom su Nurkić i Smith bili precizni pod obručem domaćih, dok s druge strane Cibonini igrači više nisu uspijevali pogoditi vanjske šuteve.

Nolan Smith ubacio je 19 koševa za Cedevitu, Tomislav Zubčić je dodao 11, dok su Cibonu predvodili dario Šarić sa 17 ubačaja i 11 skokova, te Jerel Blassingame sa 13 poena.

Treća utakmica finala igrat će se u utorak u Domu sportova s početkom u 20:00. Ukoliko Cedevita pobijedi, osvojit će naslov, dok Ciboni za obranu prošlogodišnje titule trebaju tri uzastopne pobjede. (M.Č. / Hina)