Polufinale PH

Cedevita deklasirala Zadar i izjednačila seriju, odluka pada u Višnjiku

U drugom susretu polufinala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cedevita je u dvorani II Doma sportova pobijedila Zadar 91:61...

Cedevita je u seriji na dvije pobjede izjednačila protiv Zadra na 1:1. Treća, odlučujuća utakmica bit će 26. svibnja u Zadru.

Bila je to utakmica u kojoj je Zadar samo u prvoj četvrtini uspijevao držati rezultatski priključak. No, ostatak utakmice protekao je u dominaciji domaćeg sastava. Na poluvremenu je Cedevita imala 18 koševa razlike, na koncu treće dionice 29 koševa, a na kraju utakmice plus 30.

Cedevitu su do pobjede predvodili Marko Tomas sa 20 koševa, te Miro Bilan sa 18 koševa, dok su kod gostiju najbolji bili Bariša Krasić i Jusuf Nurkić sa po 10 koševa.

Prvi finalist već je poznat. Cibona je jučer u Šibeniku pobijedila Jolly JBS 73:67 i ukupnim rezultatom 2:0 ušla u finale. (Hina)