"Kontrolirali utakmicu"

Bogdanović prvo ime u novoj pobjedi: "Glavno da smo osigurali drugo mjesto"

Popularni Babo i protiv Crnogoraca je bio najbolji hrvatski košarkaš.

U novoj, trećoj pobjedi Hrvatske na EuroBasketu, Bojan Bogdanović je s 23 koša bio najbolji igrač utakmice.

Popularni Babo je na impresivan način otvorio utakmicu, sa četiri trice u prvoj četvrtini, a povukao je i u nastavku, kad su se Crnogorci približili.

''Otvorili smo puno bolje nego što je to bio slučaj u prve dvije utakmice. Znali smo da ćemo teško zadržati takav nivo kroz cijelu utakmicu. Oni su se vratili, ali mi smo kontrolirali tijek tokom cijelog susreta i naša pobjeda nije dolazila u pitanje ni jednog trenutka", rekao je nakon utakmice Bogdanović i najavio dvoboj sa Španjolskom (utorak, 16:45):

''Znamo da su Španjolci glavni favoriti za zlato. Pobijedili smo ih na Olimpijskim igrama i samim time smo rekli da ćemo imati neke šanse. Međutim, bit će puno teže. Pravi ispit za nas pred osminu finala koju smo osigurali.''

Na koncu je naglasio:

''Bitno je da smo osigurali drugo mjesto. Šanse u osmini finala bit će 50-50, ali bitno je pobjeđujemo i da se dižemo iz utakmice u utakmicu i da se punimo samopouzdanjem. Najbolja je stvar da smo kontrolirali utakmicu i da nismo pali kad su se približili.''

Tomas: Očekujem najbolje od sebe u Istanbulu

Marko Tomas je ovoga puta krenuo u početnoj petorci...

"'Jako smo dobro počeli u napadu, pogodili sve šuteve, bili razigrani. No, znali smo da će doći i njihov trenutak. Kod prvog umora i prve rotacije malo smo izgubili ritam, ali opet smo došli sebi. Ovo na kraju je bilo malo opuštanje", poručio je Tomas koji o Španjolskoj kaže:

''Španjolci su prvi favoriti prvenstva, igraju najbolju košarku. Mi smo osigurali drugu poziciju, idemo opušteno tu utakmicu i probati odigrati najbolje što je moguće da nam da samopouzdanje za ono što nas čeka. Ja ono najbolje od sebe očekujem u Istanbulu."

Tomas je sretan što Hrvatska polako ostvaruje svoje ciljeve:

''Naš je cilj prije prvenstva bio da osiguramo jednu od te dvije pozicije, iako nam to neće ništa značiti za osminu finala. Ne znam koji bi nam protivnik najbolje odgovarao, ali kad bi sad gledali unaprijed, ne možemo više dobiti Španjolsku do finala i to je jedino dobro što nam daje ta pozicija.''