Vrbanc najbolji

ABA liga: Zadar pobijedio Crvenu zvezdu u Višnjiku, Split poražen

U dvije utakmice 2. kola regionalne ABA lige hrvatski klubovi upisali su polovičan učinak. Zadar je slavio na domaćem parketu protiv Crvene zvezde 98-81, dok je Split izgubio kod Union Olimpije 82-73...

Zadar je na poluvremenu vodio +8 (52-44), da bi susret prelomio u trećoj dionici koju je dobio 24-12. Vrbanc je s 22 koša bio najefikasniji igrač Zadra, a dvoznamenkast su učinak prema broju koševa ostvarili i Travis (19), Krasić (15) i Batur (14).

Zadrani, kojima je ovo premijerna ovosezonska pobjeda, su pogodili 10 od 18 šuteva iza linije za tri poena, a prednjačio je Krasić sa stopostotnim učinkom (3-3). Najefikasniji kod Crvene zvezde bili su Almond i Savović sa 15 koševa.

Split je najveću prednost u dvorani Stožice kod Olimpije imao u prvoj četvrtini (+5), a već do poluvremena je slovenski sastav uspio preokrenuti rezultat i povesti s deset koševa razlike. Prednost je do kraja uspješno i sačuvao i tako Splitu nanio prvi poraz u sezoni.

Najbolji kod Splićana bio je Sobin sa 16 koševa, 11 skokova i 5 asistencija, a dvoznamenkasti prema broju koševa su još bili i Vujčić (13) i Vukušić (13). Najbolji kod Union Olimpije bio je Blažič s 22 koša, Prepelić je ubacio 17, a Rannikko 13 koševa.(TS)