poraz cibone

Cedevita zaustavila Tajfun i vratila drugo mjesto na ljestvici

U susretu 21. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su pobijedili Tajfun 94-61 i tako se vratili na drugu poziciju na ljestvici...

Cedevita ja rutinski stigla do 16. pobjede u regionalnoj ABA ligi, nakon što je s uvjerljivih 94:61 slavila protiv Tajfuna. Već nakon prve četvrtine je imala 13 koševa prednosti. Do poluvremena je prednost narasla na +18 (49-31), na kraju treće dionice bilo je 23 koša viška (71-48), a na koncu velikih 33 koša razlike.

Cedevitu su do trijumfa predvodili Miro Bilan s 15 koševa, osam skokova i pet asistencija, Jacob Pullen i Lovro Mazalin sa po 13 koševa, William Henry Walker je dodao 12, a Luka Babić 11 koševa. Kod gostiju najefikasniji je bio Emir Zimić s 13 koševa, dok je Aleksandar Ponjavić dodao 10 koševa.

U ranije odigranom susretu Cibona je poražena u Laktašima od Igokee 57-68 upisavši 12. poraz sezone. Cibona je dobro otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine je imala tri koša viška (17-14). Međutim 'vukovi' su u drugoj dionici zabili svega osam koševa, a domaćin 15, pa se na odmor otišlo rezultatom 29-25 za Igokeu. Treća dionica je također pripala domaćinu (20-14), koji je u zadnjoj četvrtini samo potvrdio pobjedu.

Igokeu su do devete pobjede sezone predvodili Vuk Radivojević sa 16 koševa, Miloš Komatina s 12 koševa, te Nikola Pešaković s osam koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Ante Žižić s 13 koševa i 12 skokova, te Ivan Siriščević s 10 koševa.

Zadar je u subotu poražen u Ljubljani od Union Olimpije 76-84.

Na ljestvici vodi Budućnost sa 40 bodova ispred Cedevite (37), Crvene zvezde (35) i Mega Leksa (35).