Hrvatska reprezentacija
Velika bitka u Solni

Pogledajte golove: Švedski bljesak u 10 minuta i autogol koji je dao nadu Vatrenima

U petom kolu skupine 3 Lige A u Ligi nacija Hrvatska je gostovala kod Švedske.

Hrvatska nogometna reprezentacija u petom kolu skupine 3 Lige A gostovala je kod Švedske i izgubila s 2:1.

Mreže su mirovale više od pola sata, a onda je u 36. minuti Dejan Kuluševski zabio za vodstvo Šveđana. Najbolji švedski reprezentativac dobio je loptu u šesnaestercu Vatrenih (dodao mu je Mikael Lustig), pokušao ga je omesti Mateo Kovačić, ali Kuluševski se nije dao, pronašao si je prostor i lijevom nogom prizemnim udarcem pogodio donji desni kut Dominika Livakovića.

Kada se činilo da će Vatreni na odmor s jednim golom zaostatka, dogodio se korner u drugoj minuti sudačke nadoknade. Marcus Danielson je ostao nepokriven i glavom je svladao Livakovića za povećanje švedske prednosti.

U 82. minuti zatresla se i švedska mreža! Poslije jednog centaršuta u skoku su bili Ivan Perišić i Danielson, Perišić je glavom uputio loptu, a onda se od leđa švedskog stopera odbila, prevarila vratara Robina Olsena i otkotrljala se u gol.

Gol Švedske za vodstvo 2:0