Hrvatska reprezentacija
Veliki kiks, autogol...

Napokon igra Hrvatska: Sjećate li se događanja na prošloj utakmici?

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras igra svoju prvu utakmicu u 2020. godini.

Iako smo već zagazili u rujan, hrvatska nogometna reprezentacija tek će večeras odigrati svoju prvu utakmicu u 2020. godini.

Dvoboj Portugal - Hrvatska na startu Lige nacija bit će prvi za Vatrene još od jeseni 2019. U međuvremenu je zbog pandemije koronavirusa otkazan prijateljski turnir u Dohi gdje su Vatreni trebali sudjelovati skupa s Belgijom, Portugalom i Švicarskom, a zatim je i Europsko prvenstvo odgođeno za 2021. godinu.

Još od ranih 90-ih nije se dogodilo da čekamo 10 mjeseci na jednu utakmicu naše reprezentacije.

Da budemo precizni, devet i pol mjeseci. Upravo toliko je prošlo od posljednjeg ogleda Vatrenih koji je bio prijateljskog karaktera. Tog 19. studenog 2019. Hrvatska je u Puli ugostila Gruziju i pobijedila ju preokretom s 2:1.

Gruzijci su poveli nakon velikog kiksa vratara Lovre Kalinića, Vatreni su izjednačili šest minuta kasnije autogolom, a pobjedu je početkom nastavka donio Ivan Perišić nakon odlične asistencije Josipa Juranovića.

Bilo je to tri dana nakon trijumfa nad Slovačkom u Rijeci i izborenog plasmana na Euro pa je Dalić malo ispremiješao sastav i odlučio se za sljedeću postavu:

Kalinić - Bartolec, Jedvaj, Škorić, Melnjak - Kovačić, Badelj - Oršić, Pašalić, Perišić - Rebić.

S klupe su u drugom poluvremenu ušli Sluga, Ćaleta-Car, Juranović, Vlašić, Perić i Rog.