Hrvatska reprezentacija
Bravo, bravo!

Osim uvjerljive pobjede, Hrvatska je na Cipru postavila i jedan izuzetno vrijedan rekord

Hrvatska nogometna reprezentacija s 3:0 je slavila na Cipru u susretu sedmog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022.

Cipar - Hrvatska 0:3, konačni je rezultat utakmice sedmog kola skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022.

Pored osvojena tri boda, Vatreni su se još jednom pobrinuli da sačuvaju svoju mrežu.

Šesti put zaredom u ovim kvalifikacijama izabranici Zlatka Dalića nisu primili pogodak. Štoviše, jedan jedini put je hrvatska obrana kapitulirala u skupini H, bilo je to u ožujku u prvom kolu u Ljubljani kada su Slovenci porazili Vatrene zgoditkom Sandija Lovrića.

Ivan Perišić VIDEO Perišić obećao sinu da će zabiti gol pa oduševio gestom pred kamerama Nove TV divider

Od tog trenutka prošlo je već 615 minuta otkako Hrvatska nije primila gol u kvalifikacijama što je novi rekord u 30-godišnjoj povijesti naše reprezentacije.

Rekord su potpisali Dominik Livaković i Ivica Ivušić koji su čuvali vrata Hrvatske u ovih šest susreta zaredom bez primljenog gola. Livaković je svo vrijeme bio prvi vratar, ali u rujnu je, u trenutku kad je on bio ozlijeđen, na gol stao Ivušić i sačuvao mrežu protiv Slovačke i Slovenije.

Dosadašnji rekorderi bili su Stipe Pletikosa i Vedran Runje koji su u kvalifikacijama za Euro 2008. čistu mrežu imali 575 minuta u nizu.

Hoće li Hrvatska nastaviti s pobjedama i u Osijeku?