Hrvatska reprezentacija
izbornik nakon pobjede

Dalić objasnio brojne promjene u prvih 11: ''Teren je bio katastrofalan, dođite na Poljud''

Zlatko Dalić je prokomentirao veliku pobjedu Vatrenih.

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 5. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine kao gost svladala Slovačku u Bratislavi sa 1:0 (0:0).

Strijelac vrlo važnog pogotka vrijednog tri boda bio je Marcelo Brozović u 86. minuti.

Nakon utakmice svoj komentar je dao Zlatko Dalić.

''Ja moram dečkima čestitati, ne na pobjedi, nego na upornosti i htjenju koji su uložili. Protivnik borben, ali nas je sputavao teren, katastrofalan je i loš. Spriječio je taj zadnji pas koji je nama trebao'', rekao je Dalić pa nastavio:

Ivica Ivušić Neočekivani junak Ivica Ivušić otkrio što mu je proletjelo kroz misli kad je saznao da će igrati divider

''Igrali smo prvih 30 minuta jako dobro, imao je i Čolak priliku, Ivušić je strašno obranio dvije situacije, zato je tu da spasi.

Pozivam sve navijače da dođu, da nas podrže i da u toj utakmici pobijedimo. Igrali smo prije tri dana, dečki su umorni pa sam htio s novim igračima pojačati agresiju, raspodijelili smo snage, čim smo dobili, sve je dobro'', izjavio je izbornik pa dodao:

''Opet je nedostajala šansa nakon izmjena, ali Brozovića je nagradilo sjajnim golom. Već se moramo pripremiti za Sloveniju, dolaze u Split i bit će jako teško. Očekujem sjajnu podršku navijača.''