Hrvatska reprezentacija
Rangnick se posipa pepelom

Austrijski mediji hvale Modrića i hrvatske navijače, a čude se potezima njihova izbornika

Hrvatska se plasirala na Final Four Lige nacija pobjedom protiv Austrije.

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je senzacionalni uspjeh. Pobijedili su Austriju s 3:1 i kao prvoplasirana momčad elitne skupine osigurali plasman na Final Four Lige nacija.

Za pobjedu pred rasprodanim tribinama Erns Happel stadiona u Beču, na kojem se okupilo više od 20 tisuća Hrvata, zabili su Luka Modrić, Marko Livaja i Dejan Lovren.

Iako su Vatreni poveli već nakon šest minuta, brzo su se vratili domaćini i opasno pritisnuli do kraja prvog poluvremena. Srećom, naši su nogometaši ubacili u brzinu više i sve riješili 20 minuta prije kraja susreta.

gol expired VIDEO Huligani se sukobili s hrvatskim navijačima: Potjerani s tribine od austrijske policije uz opće oduševljenje divider

Izazvalo je to razočarenje u austrijskim medijima, tako Kronen Zeitung piše kako je Hrvatska uništila snove Austrije o pobjedi. Izbornik Ralf Rangnick se posipa pepelom i kaže kako je pogriješio s izmjenama:

"Vjerojatno više to ne bih ponovio"; priznao je austrijski izbornik, ali kasno je sada za to.

Die Presse tako udara na izbornika pa kažu "Rangnickova čarolija je nestala", bio je ovo treći poraz Austrije u nizu.

Der Standard piše kako se Austrija dugo držala protiv Hrvatske, ali da su na kraju doživjeli zaslužen poraz. Nahvalili su hrvatske navijače, koji su nadglasali domaćine, ali i kapetana Luku Modrića:

"On miluje loptu i u 154. nastupu za hrvatsku nogometnu reprezentaciju".