Inter pomeo Karlovac

Odlična premijera Vugrinca: Samo dva gola do povijesti!

Odigrane su tri utakmice 22. kola 1. HNL-a...

22. kolo domaćeg nogometnog prvenstva u petak nam je donijelo tri susreta. Slaven Belupo je u Koprivnici svladao Osijek 2:0, Inter je pred domaćim navijačima u Zaprešiću s uvjerljivih 4:0 isprašio Karlovac, dok su Zagreb i Lokomotiva u Kranjčevićevoj odigrali bez pogodaka.

Strijelci za Zaprešićane bili su Kramarić, Budimir, Blažević i Šarić iz kaznenog udarca, dok su za pobjedu Slavena zabili Glavica i novo pojačanje koprivničkog sastava, Davor Vugrinec.

Legendarnom 'Vugi' nedostaju još samo dva pogotka da prestigne Igora Cvitanovića na ljestvici najboljih strijelaca HNL-a svih vremena. Vrhunsku kvalitetu i nos za gol pokazao je u 47. minuti kada se najbolje snašao u gužvi ispred vratiju Osijeka i zakucao loptu u mrežu za uvjerljivo vodstvo Slavena Belupa od 2:0. Najvećem pojačanju Koprivničanaca u povijesti to je bio 125. ligaški pogodak.

Vodeći pogodak domaćin je postigao već u 7. minuti kada je Glavica prizemnim udarcem sa 17 metara, nakon dodavana Poljaka, pogodio desni kut vratara Vargića. Očekivalo se da će farmaceuti nastaviti u istom ritmu, no inicijativu je preuzeo Osijek.

Brzom igrom od noge do noge stvorili su mnogo problema Slavenovoj obrani, stvorili nekoliko izglednih prilika, a najbliže izjednačenju bili su u 34. minuti kada je Lukačević ubacio pred vrata raspoloženog Rodića, ali Vrgoč je glavom poslao loptu u gredu. U 52. minuti gredu je pogodio sam Lukačević, nakon čega je pomoćni sudac signalizirao zaleđe Maglice. Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli napraviti ništa konkretnije.

Nogometaši Slavena Belupa, pak, pametnom su igrom utakmicu lagano priveli kraju i zasluženo osvojili tri vrijedna boda u borbi za treće mjesto koje vodi u Europu. (M.I./Agencija VLM)