Tri boda za ostanak

Zadar senzacionalno slavio u Rijeci golom u finišu utakmice!

Zadar je slavio sa 3:2 na Kantridi protiv Rijeke u pretposljednjem kolu Prve HNL...

Zadar je pobijedio Rijeku na Kantridi sa 3:2, a pobjednički pogodak vrijedan ostanka u elitnom rangu postigao je Stipe Perica u samom finišu utakmice.

Rijeke je dvaput vodila, Zadar se vraćao i na kraju došao do pobjede s kojom ulazi u posljednje kolo s velikim šansama da zadrži prvoligaški status.

Rijeka je povela golom Mujanovića u 12. minuti. Ivančić je izjednačio u 30. minuti. Rijeka ponovno dolazi u vodstvo preko Jogana u 52. minuti. Pet minuta kasnije Banović vraća Zadar u igru, a konačnih 3:2 za Zadar postavlja Perica u 90. minuti.

Zadar najbolji u trokutu s Interom i Cibalijom

Zadar trenutačno ima 35 bodova, tri više od jedanaeste Cibalije i desetog Intera. Zadar u posljednjem kolu dočekuje Split, Inter Slaven Belupo, a Cibalia putuje u Osijek.

Osvoji li Zadar jedan bod protiv Splita, sigurno ostaje u društvu najboljih. Zadar ostaje u ligi i ako izgubi a Cibalia i Inter ostvare pobjede u posljednjem kolu, jer je najbolji na maloj tablici u trokutu tri momčad. Zadar ostaje u ligi i u kombinaciji ako izgubi od Splita a Cibalia pobijedi Osijek, a Inter ne uspije pobijediti Slaven, jer ima bolji međusobni omjer s Vinkovčanima.

Rijeka propustila šansu

Međutim, ako Zadar izgubi, Cibalia ne pobijedi, a Inter pobijedi, Zaprešićani će ostati u ligi zbog bolje međusobnog omjera sa Zadrom. U tom slučaju Zadar će biti deseti i ovisit će o tome hoće li Hrvatski dragovoljac dobiti licenciju za Prvu ligu.

Vinkovčani više nikako ne mogu do spasonosnog devetog mjesta. U ligi mogu ostati samo ako na kraju osvoje deseto mjesto te ako uz to HD ne dobije licenciju za Prvu ligu.

Rijeka je propustila šansu da kolo prije kraja izađe na treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu. Rijeka u posljednjem kolu gostuje kod "fenjeraša" Zagreba, ali više ne ovisi sama o sebi, jer Split ima bod, a Hajduk dva više.