Split izgubio od Istre

Drama nad dramama: Cibalia s igračem manje pobijedila Inter!

Cibalia je u derbiju začelja pobijedila Inter s 1:0 u pretposljednjem kolu Prve HNL...

Cibalia je u 32. kolu Prve HNL ostvarila iznimno važnu pobjedu od 1:0 protiv Intera u Vinkovcima. Jedini pogodak na utakmici postigao je Frane Vitaić iz jedanaesterca u 13. minuti. Vitaić je sam izborio jedanaesterac i onda ga hladnokrvno pretvorio u pogodak. Vinkovčani su od 18. minute igrali s igračem manje, isključen je vratar Mladen Matković nakon neopreznog starta na Budimiru.

Inter je s igračem više dominirao terenom, imao je dvije izgledne šanse, ali u oba je navrata sjajno reagirao pričuvni vratar domaćih Paradžiković. Kolo prije kraja prvenstva pretposljednja Cibalia bodovno se izjednačila s Interom, sada obje momčadi imaju po 32 boda, s time da su Zaprešićani i dalje u prednosti jer imaju bolji međusobni omjer. Jednaki broj bodova ima i Zadar, ali i utakmicu manje. Zadrani u nedjelju gostuju u Rijeci.

U posljednjem kolu Cibalia gostuje u Osijeku, Inter dočekuje Slaven, a Zadar Split. Ako na kraju sve tri momčadi završe prvenstvo s jednakim brojem bodova, na maloj tablici najbolji će biti Zadar, potom Inter i naposljetku Cibalia, koja bi u tom slučaju uz Zagreb napustila elitni rang, dok bi Inter čekao konačnu odluku Komisije za licenciranje, odnosno hoće li Hrvatski dragovoljac, vodeća momčad 2. lige, dobiti licenciju za nastup u 1. ligi.

Posljednjeplasirani Zagreb ostvario je Pirovu pobjedu na gostovanju u Koprivnici. „Zagrebaši“ su slavili sa 3:0, dvostruki strijelac bio je Abdurahimi (53, 90), a jedan gol zabio je Lovro Medić (74). Istra je iznenađujuće slavila u Parku mladeži golom Havojića u 78. minuti. Split je ovim porazom kompromitirao svoje šanse u borbi za izlazak u Europu.