Idu u veliki finale

Veliki uspjeh mladih nada Dinama: Bit će 'novih Modrića'!

Stariji pioniri Dinama (godište 1997.) pod vodstvom trenera Siniše Oreščanina i Milana Šnjarića plasirali su se na svjetsku završnicu Nike Premier Cupa. Finalni turnir će se održati u srpnju ove godine (19. - 22.) u Šangaju...

Turski Bursaspor osvojio je europski kvalifikacijski turnir nakon što je porazio Dinamo sa 1:0 u finalu nogometnog turnira za mlađe od 15 godina u poljskom Lodzu.

Dinamo je u skupini A zauzeo prvo mjesto ispred kasnijeg pobjednika Bursaspora, s kojim je u skupini odigrao 1:1, a pobijedio je HJK (2:0), Stal Mielec (4:0) i Borac iz Banja Luke (3:0). U drugom krugu „modri“ su bili bolji od PSV nakon jedanaesteraca (1:1 u 90 minuta, 5:4 ukupno), a u polufinalu su slavili protiv Zuricha sa 2:0.

Plasirati se na finalni turnir do sada je od hrvatskih momčadi uspjelo samo generaciji Zagreba 1984.(Brkljača, Mensur Mujdža, Fučel, Radoš) i generaciji Dinama 1989. (Lovren, Barbarić, Pivarić, Tomečak… ). „Modri“ su tada na svjetskoj završnici na kraju osvojili odlično treće mjesto.

Mladi Patrik Gujić proglašen je najboljim golmanom turnira u Lodzu: „Nadam se da ćemo u završnici također pokazati svoju kvalitetu, a nagradu za najboljeg golmana sam doživio kao veliko priznanje za obrane na turniru, ali i za uloženi trud u proteklom razdoblju. Nagrada je posljedica odličnih igara cijele momčadi. Nadam se da ćemo u budućnosti biti još bolji”, izjavio je mladi vratar Dinama.

Turnir se održava od 1993. a svojevremenu su na njemu nastupile i današnje velike zvijezde aktualnog europskog i svjetskog prvaka Španjolske Iker Casillas, Andres Iniesta i Fernando Torres. Na turniru u Lodzu nastupilo je dvadeset momčadi nakon kvalifikacija u kojima je sudjelovao čak 2261 klub širom Europe. Možemo očekivati kako će na Maksimiru uskoro stasati neki „novi Modrići“...

Pioniri Dinama: Patrik Gujić, Borna Marinković, Karlo Plantak, Tin Kulenović, Filip Benković, Robert Mudražija, Mihovil Rašić, Fran Brodić, Marko Vinković, Marijan Čabraja, Dominik Lončarić, Matija Fintić, Petar Botica, Bojan Knežević, Ivan Čolić, Josip Buljan.