Hat-trick Čopa

Derbi je samo jedan: Dinamo razvalio Rijeku i najavio okršaj s Hajdukom!

Dinamo se lakoćom obračunao s Riječanima, čije su se ambicije na Maksimiru razlile već poslije 25 minuta.

Dinamo je s uvjerljivih 4:1 pred oko 3000 gledatelja pobijedio Rijeku i uoči gostovanja na Poljudu drugoplasiranom Hajduku pobjegao na osam bodova.

Utakmica koja je od svih ostalih u 21. kolu HNL-a budila najveći interes na kraju je bila jednosmjerna ulica, u kojoj su se Riječani potpuno izgubili. Dinamo je bio posve dominantan, nemjerljivo agresivniji i brži na lopti od gostiju čije su najave, kako se ispostavilo, bile obični pucanj u prazno.

Najavljivali su Riječani da će otvorenog garda ući u meč s Modrima, to su i napravili, ali sudeći prema zbivanjima na terenu, nije teško zaključiti da bi im bilo mudrije da su izašli zatvorenije i pokušali nauditi Dinamu iz kontri i polukontri.

Manje od sedam minuta trebalo je Modrima da otvore slavinu kroz koju će kasnije poteći rijeka golova. Nakon odličnog proigravanja Brozovića pogodio je Krstanović, neometan s 15-ak metara, ljevicom prizemno u donji lijevi kut Mancea.

Trominutni blitzkrieg u režiji Duje Čopa odlučio je pobjednika. Mladi Trogiranin prvo je ljevicom pogodio suprotni kut nakon što su mu više od pola posla odradili Sammir (povukao loptu 30-ak metara i sjajno ga uposlio) i Mance (neshvatljivo ostavio otvoren prvi kut). Bilo je to u 22., a u 25. minuti Čop je lakoćom poentirao sa sedam-osam metara nakon što je Ademi oteo loptu riječkim braničima koji su se neoprezno poigravali u šesnaestercu.

Rijeka je prvi put zaprijetila u 39. minuti, kada je udarac Datkovića sa 16 metara Kelava s(p)retno obranio. S 3:0 otišlo se na odmor, a već u petoj minuti nastavka stigao je i četvrti Dinamov, a treći Čopov gol. Korner je izveo Sammir, Leko glavom loptu s prve vratnice proslijedio na drugu, odakle Duje Čop lagano zabija.

Dinamo je do kraja iskontrolirao utakmicu, a dojam nije pokvario niti pogodak Benka, nakon ubačaja Brezovca u 62. minuti.

Kruno Jurčić dao je priliku i Alenu Haliloviću, koji je u 74. minuti zamijenio vrlo dobrog Sammira.