Sharbini promašio pobjedu Hajduka, Dinamo ide na vrh!

U 10. kolu HNL-a Hajduk je zaustavljen u Karlovcu, dok se Dinamo poigrao sa slabašnom Istrom...

Hajduk je na teškom gostovanju kod Karlovca prekinuo svoju pobjedničku seriju. Protiv neugodne Pamićeve momčadi Splićani su vodili veći dio utakmice i u sudačkoj nadoknadi imali veliku priliku osigurati pobjedu, no na kraju je ostalo 1:1.

Hajduk je u prvom poluvremenu odigrao odlično. U 23. minuti Sunara je fantastično obranio odarac Bulkua s 20 metara u sam gornji lijevi kut. Dvije minute kasnije Vukušić je sjajno zabio za 0:1 u suprotni kut Sunare, na asistenciju Čopa. Do odlaska na odmor 'bijeli' su kontrolirali susret i bili bliži novom pogotku od domaćih koji su se mučili u fazi napada.

Nakon odmora potpuno drukčija slika na terenu. Na početku drugog dijela Novinić je promašio čisti zicer za Karlovac, sam je pucao s 10 metara, ali pokraj gola. Pilipović je u 57. minuti opasno zaprijetio Radoševiću na golu Splićana, ali ovaj se sjajno bacio i izvadio loptu ispod prečke. I onda u 66. minuti pogodak za Karlovac. Strašan udarac Novinića iz daljine Radošević nije mogao zadržati!

Nakon primljenog pogotka Hajduk je krenuo u napad, a Karlovac je odgovorio istom mjerom. Gledali smo odličnu utakmicu u zadnjih 20 minuta, u kojoj je Karlovac imao dvije odlične prilike osigurati trijumf, no u samoj završnici umalo su domaći sve prosuli.

U sudačkoj nadoknadi prvo je Duje Čop isključen zbog drugog žutog kartona, a onda je u sljedećem napadu Ahmad Sharbini išao sam na golmana Sunaru, prešao ga i onda se spetljao, dopustio da ga braniči dostignu i zatim pucao pokraj gola. Jednostavno mu nije uspjelo ono što je Vukušiću uspjelo protiv Anderlechta i Hajduk se morao zadovoljiti bodom te prepustiti vodstvo na ljestvici HNL-a Dinamu.

Nakon kiksa Hajduka Dinamo je pobjedom mogao preuzeti vrh ljestvice HNL-a i nije propustio priliku. Sve je riješio već u prvom poluvremenu.

Furiozno je Dinamo krenuo u utakmicu i poveo na samom početku. Pogodak je u 2. minuti postigao mladi Sylvestr, prvi njegov gol u HNL-u, na asistenciju Sammira, a već u 13. minuti Beqiraj je poduplao prednost 'modrih'. U 25. minuti Sammir je povećao prednost Dinama na 3:0, a onda i iz penala na 4:0 u 37. minuti.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodak, ali i ovo je bilo dovoljno da Halilhodžićeva momčad preuzme vrh HNL-a s bodom prednosti ispred Hajduka, i tako zaboravi neugodan poraz od PAOK-a u Europa ligi...

Sastav Dinama: Kelava - Vrsaljko, Bišćan, Cufre, Ibanez - Chago, Badelj, Sammir, Tomečak - Beqiraj, Sylvestr.

Sastav Istre: Škorić - Grbac, Barišić. Pauletić, Kacić - Sušić, Linić - Batelić, Prelčec, Alimi - Stupić.