Svi u tri boda

Totalna ludnica u borbi za ostanak: Slaven razmontirao Zadar!

U 35. kolu HNL-a Slaven Belupo je u Koprivnici uvjerljivo pobijedio Zadar...

Slaven je razvalio Zadrane rezultatom 5:1 i bodovno se izjednačio s njima i Osječanima. Uoči posljednjeg kola Slaven Belupo, Osijek i Zadar imaju po 32 boda, a Hrvatski dragovoljac 29.

U zadnjoj rundi Slaven Belupo gostuje na Kantridi, Zadar je domaćin Istri, a snage će u Gradskom vrtu odmjeriti Osijek i Hrvatski dragovoljac.

Što se tiče utakmice u Koprivnici, Slaven je vrlo rano načeo goste iz Dalmacije. Filip Ozobić u devetoj minuti donosi vodstvo Koprivničancima na dodavanje Crepulje, a isti igrač u 25. diže na 2:0, ovaj put nakon asistencije Delića, koji je bio asistent i za treći pogodak Slavena (Marin Matoš u 42. minuti).

U nastavku je u 65. minuti Mateas Delić pogotkom iz jedanaesterca okrunio svoju sjajnu partiju za veliki trijumf Slavena. U 73. minuti Josip Tadić postiže počasni pogodak za Zadar, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Dominik Glavina postavlja konačan rezultat.