Osječani izborili Europu

Šorša odveo Osijek u finale Hrvatskoga kupa!

Tomislav Šorša u 58. minuti utakmice srušio je sve nade igrača Cibalije da će uspjeti nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice, kada je Osijek slavio rezultatom 3-0.

U najavi utakmice trener Cibalije Samir Toplak nadao se brzom vodstvu i jednoj „ludoj utakmici“ u kojoj bi njegovi igrači uspjeli nadoknaditi prednost i plasirati se u finale Kupa, te tako izboriti nastup u Europi ovoga ljeta.

Iako početak utakmice nije nagovještavao takav razvoj događaja, na poluvrijemeje Cibalia otišla s vodstvom od 1-0 poslije gola Vitaića. To je ujedno bila i prva prava prilika na utakmici koju je do tada obilježila igra na sredini terena uz mnogo pogrešaka s obje strane. U nastavku utakmice domaći igrači su zaigrali još agresivnije što im se u 50. minuti i isplatilo, kada se poslije udarca iz kuta, i velike gužve u kaznenom prostoru, najbolje snašao Tomić koji je sa svega par metara smjestio loptu u mrežu.

U tim trenucima momčad Osijeka je bila na koljenima i s tribina se stjecao dojam da Cibalia svaki trenutak može postignuti i treći gol, i tako poravnati rezultatski minus. I onda po momčad Cibalije dolazi kobna 58. minuta, koja je i riješila pitanje drugog finalista Hrvatskoga kupa.

Po lijevoj strani igrači Osijeka odigrali su odličnu akciju u kojoj je Lešković ušao u kazneni prostor i s poprečne crte zavrnuo loptu u sredinu na koju je natrčao Šorša i smjestio je u sam desni kut gola Matkovića. Poslije tog gola igračima i jedne i druge momčadi bilo je jasno da je drugi finalist Kupa riješen.

'Nebesko-plavi' su i dalje napadali pokušavajući ugroziti gol Vargića. Uveo je Toplak u igru Šimunca i Jonjića, ali bez rezultata. U isto vrijeme Mršić je polako zatvarao utakmicu, s time da su se njegovi igrači, svjesni ukupne rezultatske prednosti, opustili i započeli slobodnije igrati čekajući zadnji zvižduk suca da proslave veliki uspjeh. (Agencija VLM)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.