Pogledajte psa u akciji

Slaven pobijedio Osijek, utakmica prekinuta zbog - zaigranog psa!

Slaven Belupo je s 2:0 pobijedio Osijek, ali utakmicu je obilježio prekid za koji je 'krivac' jedan - pas...

Pred sam kraj susreta utrčao je na teren i njuškao te mazio se oko nogu igrača. Prekid je trajao oko dvije minute nakon čega je utakmica privedena kraju.

Slaven Belupo je u zanimljivoj i borbenoj utakmici potpuno zasluženo slavio protiv Osječana. Domaćin je odlično krenuo u utakmicu, iako koprivnički strateg ponovno nije mogao računati na Vugrinca, Raka, Batarela i Pilipovića, a već na samom startu iz igre je izašao ozlijeđeni Kokalović.

Domaćin je došao u vodstvo u 25. minuti. Purić je sjajno ubacio s desne strane, a neometan Čanađija sa šest-sedam metara s lakoćom je loptu glavom pospremio u mrežu Osijeka, koji je također imao problema s ozlijeđenim igračima. Gosti su tek tu i tamo zaprijetili, ali ništa konkretno. Rasploženi Glavica u 38. minuti je pobjegao gostujućoj obrani, pronašao Delića, koji je sjajno pucao s ruba šesnaesterca, ali Vargić je bio siguran.

Kada su već svi mislili da će se na odmor otići s minimalnom prednošću farmaceuta, Čanađija je u jedinoj minuti sudačke nadoknade dodao do Glavice, koji se hrabro sjurio u kazneni prostor i iskosa s desne strane neobranjivo pogodio desni kut Vargićeva gola. Bilo je to jedno od najboljih poluvremena koprivničke momčadi ove jeseni. Agresivnost, požrtvovnost, disciplinu u obrani i učinkovitost igrača Roya Ferenčina domaća publika je nagradila gromoglasnim pljeskom.

Trener Osijeka Stanko Mršić u nastavak je umjesto Aleksića i Kvržića na teren poslao Zubaka i Glavaša, no ni to nije bilo dovoljno da probudi svoju momčad i izbjegne šesti prvenstveni poraz zaredom. Glavaš je probao u 78. minuti iz daljine, ali neprecizno. Slaven se više orijentirao na čvrstu obranu i brze protunapade, ali rezultat se nije promijenio, iako su pred kraj utakmice dobre prilike imali Novaković, kojem se ispriječio domaći blok, i Perošević koji je pucao preko gola. U finišu utakmice u teren je ušao i njemački ovčar, koji kao da je htio malo pomoći gostima, no njima u ovoj utakmici pomoći nije bilo... (Agencija VLM)