Remi Istre i Zadra

Ćiro 'napao' suca u Vinkovcima, Medić mu donio bod protiv Cibalije!

Unatoč boljoj i kvalitetnijoj igri domaće momčadi derbi začelja između Cibalije i Zagreba završio je neodlučeno (1:1).

Igrači Zagreba došli su u Vinkovce po bod i to im je i donio Lovro Medić golom u 83. minuti nakon jedne gužve u kaznenom prostoru i što domaća obrana nije kvalitetno reagirala. Prethodno je Petar Mišić, u svome prvome dodiru s loptom nakon što je u poluvremenu ušao u igru, svladao odličnog vratara Livakovića. Poslije gola trener Zagreba Miroslav Blažević nekoliko je minuta burno reagirao u smjeru drugog pomoćnog suca Saše Fegeša smatrajući da je zgoditak postignut iz zaleđa.

Upravo je vratar Zagreba u nekoliko navrata odlično reagirao i spasio svoju momčad poraza. Pokušavali su ga svladati Koledić, Pavličić, Bartolović kao i Vitaić nekoliko puta ali je Livaković svaki put izašao kao pobjednik. Imao je Zagreb u 90-minuti priliku i za pobjedu kada je Šovšić s 20-ak metara šutirao po sredini gola što je vratar Matković lako obranio. Interesantno je i da je u momčadi Zagreba obavljena samo jedna zamjena i to u 89. minuti.

U drugom susretu Istra i Zadar završili su jednakim rezultatom (1:1), a obje momčadi kraj susreta su dočekale s deset igrača.

Zbog drugog žutog kartona Istranima je u 45. minuti isključen Blagojević dok je u 89. direktan crveni karton zaradio Zadrov Ivančić. Strijelci su bili Bačelić-Grgić u drugoj minuti s 11 metara, a u 72. poravnao je Čurjurić. (Agencija VLM)