6. kolo HNL

Slaven Belupo uvjerljivo do nove pobjede, prvi poraz Lokomotive

Nogometaši Slaven Belupa s uvjerljivih su 3:0 pobijedili Karlovac i tako se zadržali pri samom vrhu prvenstvene ljestvice.

Koprivnički nogometaši su u vodstvo došli već u 9. minuti kada je pogodak postigao Stjepan Poljak. Na 2:0 je u 33. minuti iz kaznenog udarca povisio Leon Benko, a njegov kolega u vrhu napada Slaven Belupa, Tomislav Bušić, u 54. minuti je postigao pogodak za konačnih 3:0. Slaven Belupo ovom pobjedom nastavlja niz sjajnih rezultata na početku ovogodišnje sezone. U prvih 6 kola momčad iz Koprivnice je osvojila 13 bodova.

Svoj prvi poraz u sezoni pretrpila je momčad Lokomotive. Bolji od njih su bili nogometaši Istre 1961. U utakmici koja se igrala u Puli domaćine je u vodstvo doveo Henri Belle u 36. minuti, a šest minuta kasnije na 2:0 je povisio Armend Alimi. Tomi Jurić je tri minute prije kraja utakmice smanjio rezultat na konačnih 2:1.

Jedinu gostujuću pobjedu u subotnjim utakmicama HNL-a ostvario je Osijek. Jedini pogodak na utakmici protiv Cibalie djelo je Srđana Vidakovića u 52. minuti.