Prva HNL

Riječani odnijeli bod iz Osijeka, Lučko debitiralo remijem

Odigrane su četiri utakmice 1. kola Prve Hrvatske nogometne lige.

U derbiju večeri nogometaši Osijeka i Rijeke su u Gradskom vrtu odigrali neriješeno, 1-1. Riječane je u vodstvo u 41. minuti doveo Alen Dedić nakon što je Čulina napravio sjajan prodor s lijeve strane i vratio loptu u sredinu. Za Osijek je gol postigao Goran Ljubojević u 47. minuti. On je pogodak dao glavom nakon cenatršuta s desne strane.

Konačnim rezultatom te utakmice zadovoljniji mogu biti gostujući igrači jer je Osijek pred kraj utakmice dosta pritiskao i imao dosta šanse, ali i Riječani su kontra napadima prijetili domaćinima tako da je na kraju rezultat realan.

Novi prvoligaš, Lučko, u svojoj prvoj prvoligaškoj utakmici osvojio je bod na utakmici protiv Zadra. Nikola Rak je u 52. minuti doveo Lučko u vodstvo, a konačnih 1-1 za Zadar je postigao Luka Begonja u 87. minuti.

1-1 je stajalo i na semaforu u Karlovcu sve do 4. minute sudačke nadoknade. Tada je Enes Novinić donio prva tri boda domaćinima u utakmici protiv Istre 1961. Goste, koje je s klupe vodio Igor Pamić koji je dobio pljesak domaće publike, je u vodstvo doveo Denis Grbić u 42. minuti da bi izjednačio Željko Kovačević iz kaznenog udarca u 71. minuti.

Pobjedu su ostvarili i nogometaši Slaven Belupa. Jedini pogodak na utakmici protiv Zagreba postigao je Leon Benko u 60. minuti.

Preostale tri utakmice 1. kola HNL igraju se ovog vikenda. U subotu Dinamo dočekuje Inter, a u nedjelju igraju Varaždin-Lokomotiva, odnosno Cibalia-Split.