Skandal u Sloveniji

Prvijenac Čopa u dresu Dinama: Huligani verbalno napali igrače!

Strijelci za Dinamo bili su Rukavina u 6. minuti te Čop tri minute kasnije...

Dinamo je drugu godinu zaredom u Šmarju započeo sezonu. Plavi su protiv slovenskog trećeligaša odigrali vrlo dobrih 90 minuta i upisali 2:1 pobjedu.

Trener Ante Čačić koristio je, kako je i najavio, sve raspoložive igrače odnosno, osim ozlijeđenog Ivana Krstanovića, sve koji su bili u Sloveniji na pripremama.

Dinamo je tako na travnjak u slovenskom mjestu istrčao s Puljićem na desnoj strani, Tonelom i Pokrivačem na stoperima, Pivarićem na lijevoj strani te Calellom i Kovačićem u sredini terena. Glavni trojac zadužen za kreaciju bili su Sammir u sredini, Rukavina desno te Ibanez lijevo; u vrhu napada bio je Čop.

Čačićevi dečki do vodstva su došli u šestoj minuti pogotkom Ante Rukavine. Pivarić je nabacio s lijeve strane, domaći vratar istrčao na njegov centaršut, ali ispred njega se ubacuje Rukavina i trzajem glavom prebacuje Pepelnaka i šalje loptu u mrežu. Tri minute kasnije strijelac je Duje Čop. Izuzetno raspoloženi Kovačić i Sammir napravili su velik dio posla, Rukavina je pucao da bi na koncu Čop prekrasnim poluškaricama poslao loptu preko vratara u drugi kut za 2:0.

U 58. minuti domaći su smanjili preko Vraničara na 2:1 što je ostao konačan rezultat.

Nažalost, utakmica je imala i treće poluvrijeme. Nakon što je nekolicina navijača tijekom utakmice cijelo vrijeme vrijeđalo igrače, divljanje se nastavilo i kasnije. Dio njih uletio je u autobus Dinama i verbalno se obračunao sa Sammirom i Ibanezom. Najgore od svega je što bi ovo mogao biti samo početak... (Agencija VLM)