Ultrasi krivci

Osijek zakoračio u finale, Gradski vrt doslovce gorio!

Južna tribina Gradskog vrta na kojoj su bili smješteni gostujući navijači dva puta je gorjela, a utakmica je nakratko i prekinuta...

Osijek je jednom nogom u finalu Kupa. Cibalia je u Gradskom vrtu stradala 3:0 (2:0). Stanko Mršić je u dva dana uspio trgnuti momčad koja već pet utakmica ne zna za pobjedu i to baš protiv svojih dojučerašnjih poslodavaca. Vinkovčani su u Osijeku pali bez ispaljenog metka, štoviše još su i dobro prošli. Anton Maglica u osam minuta je dva puta svladao Matkovića, a pobjedu domaćina je zaključio Vrgoč.

Cibalia je najbliže pogotku bila u 58., međutim Vargić je pročitao kazneni udarac koji je otpucao Bartolović. Bliskog susreta navijača nije bilo, no južna tribina Gradskog vrta na kojoj su bili smješteni gostujući navijači dva puta je gorjela, u 72. i 88. minuti nakon što su Ultrasi zapalili nekoliko stolica, a za vrijeme prvog paleža utakmica je nakratko bila i prekinuta.

Stadion: Gradski vrt; gledatelja 2000

Sudac: Goran Gabrilo (Split)

Pogoci: 1:0 Maglica (28', Perošević) 2:0 Maglica (36') 3:0 Vrgoč (77', Smoje)

OSIJEK: Vargić Ibriks Smoje Vrgoč Lukačević Šorša Kurtović Kvržić (od 87. Lešković) Jugović Perošević (od 90. Pongračić) Maglica (od 79. Pušić), trener: Stanko Mršić

CIBALIA: Matković Radotić Lučić Tomić (od 67. Čuljak) Župarić Jurić (od 46. Pavličić) Matoš Vitaić Koledić (od 78 Prgomet) Bartolović Kresinger, trener: Samir Toplak (Agencija VLM)