Sjajna mladost Cibalije

Nakon sramote u Kupu, sramota u ligi: Rijeka presušila u Vinkovcima!

Rijeka se očigledno ispuhala nakon pobjeda nad Hajdukom, Slavenom i Dinamo, jer su poslije šokantnog kup-poraza u Nedelišću poraženi i u Vinkovcima...

Nade Riječana da pobjedom na gostovanju kod Cibalije mogu zaboraviti ispadanje iz Kupa trajale su tek dvije minute. Odmah na startu gostujuća obrana pokazala je zbunjenost, a Neretljak je jedan ubačaj pospremio u vlastitu mrežu.

Bio je to šok od kojeg se igrači Rijeke nisu oporavili. Cibalia je to iskoristila s još dva pogotka za golemih 3:0 na poluvremenu. U nastavku gosti su krenuli hrabrije, a Brezovec im je golom za 3:1 dao tračak nade. Ipak, sve sumnje o pobjedniku riješio je Terzić eurogolom u 80. minuti.

"Zahvalio bih svima što su imali strpljenja za moju mladu momčad. Zbog ovoga se voli nogomet i dolazi na utakmice", zadovoljan je bio trener Cibalije, Željko Kopić.

Elvis Scoria bio je potišten i mogao je samo čestitati Vinkovčanima.

"Utakmicu je usmjerio prvi gol kada je izostala reakcije naše obrane. U drugo poluvrijeme ušli smo bolje, zabili taj jedan pogodak, ali je Terzićev eurogol sve riješio."

1.HNL, 10. kolo:

Inter - Slaven Belupo 2:2 (T. Šarić 31', Budimir 58' / Vugrinec 55', Glavica 63')

Istra 1961 - Osijek 1:3 (Roce 50' / Miličević 56' i 90', Lešković 71')

Zadar - Zagreb 4:0 (Mršić 30 (11m), Begonja 53', Čurjurić 67' i 71')