Šteta zbog slabe posjete

Dinamo nakon šoka slavio u odličnom derbiju: Duje i Sammir sve okrenuli!

Maksimir je opet bio poluprazan, a na terenu se imalo što vidjeti.

Hajduk je pao na polupraznom Maksimiru s 3:1, iako je vodio već od prve minute. Nije mlada momčad Bijelih izdržala nalete boljeg domaćina koji je na najbolji mogući način stao na kraj crnoj seriji bez postignutog gola.

Utakmicu je, osim malog broja gledatelja (oko osam tisuća), obilježio i novopečeni hrvatski reprezentativac Sammir s dva pogotka, ali i dva 16-godišnjaka koja su po prvi puta igrala derbi. Josip Bašić ušao je prvi na jednoj strani, a Alen Halilović nakon njega na drugoj strani. Kako je Halilović mlađi, ušao je u povijest kao najmlađi igrač u povijesti HNL.

Hajduk šokirao Maksimir u 33. sekundi

Derbi je krenuo sjajno za navijače Hajduka, ali i za samu utakmicu. Mijo Caktaš šokirao je Dinamo već u 33 sekundi utakmice. Nakon toga je Vuković iz slobodnog udarca umalo povisio, ali je Ivan Kelava sjajno reagirao i spriječio još veću senzaciju.

Nakon toga sve što se ozbiljnijeg događalo bilo je pred vratima Gorana Blaževića. I on se iskazao u nekoliko situacija kada je izlazio kao pobjednik u mat situacijama s Čopom i Ademijem. No, morao je kapitulirati pred snažnim naletima sjajnog Dinama. Prvo ga je svladao Sammir u 37. fantastičnim udarcem iz teške situacije, a onda i Duje Čop samo minutu prije isteka prvih 45 minuta.

Modri su dominirali u prvom dijelu utakmice, no Hajduk je opet početkom drugog dijela opasno prijetio. Ni ovaj put to nije trajalo predugo. Dinamo je smirio strasti, a onda je u 78. minuti Vršajević srušio Vidu što je Sammir pretvorio u 3:1. Tako je Dinamo u svim svojim pobjedama ove sezone imao dosuđeni 11-erac.

Bila je to potpuno zaslužena pobjeda Dinama koji je mogao zabiti i još koji pogodak. Šteta što to sve nisu gledali i navijači koji su unatoč tome što ulaznice nisu bile toliko skupe (50,70 i 100 kuna) ponovno bojkotirali važnu utakmicu svog kluba.

BBB-i Torcida činili su većinu gledatelja, kao što je i običaj, no u Dinamu se trebaju zapitati snose li i oni dio krivice na ovakve poruke onog tzv. običnog dijela publike.

6.10. Rijeka Istra 1961

Dinamo - Hajduk 3:1 (Sammir 37, 78 - 11m, Čop 44 / Caktaš 1)

Cibalia - Rijeka 4:1

Tijek utakmice:

Kraj utakmice...

90' - POništen opravdano gol Krstanovića nakon dodavanja mladog Halilovića.

83' - Sammir izlazi, a Halilović ulazi. Odgovor Čačića na potez Krstičevića. Sad oboje imaju 16-godišnjake na terenu.

78' - GOOOOL! Sammir 3:1 s 11 metara! Zabio je Sammir svoj drugi pogodak nakon što je Vršajević srušio Vidu u 16-ercu.

76' - Duje Čop je ponajbolji igrač utakmice. Sada je sjajno prošao dvojicu protivnika i pucao zamalo pored gola.

67' - Milić je pucao visoko preko gola Kelave.

65' - Sammira je uspio blokirati Milović.

63' - Vuković pada u 16-ercu nakon duela sa Šimunićem. Svilokos je odmah pokazao kako od toga nema ništa, no nije to bilo baš tako čisto. Vuković je malo teatralno pao, no Šimunić ga je vukao za dres, a onda i uklizao.

58' - Za Hajduk je u igru ušao kadet Josip Bašić koja ima samo 16 godina! Izašao je 18-godišnji Marko Becun.

51' - BBB-i su nakratko prekinuli utakmicu ubacivanjem baklji u teren. Torcida ih je podržala s 'HNS pederi, nogomet ste sjebali'. BBB-i vraćaju 'Mamiću cigane, odlazi iz svetinje'.

50' - Kakav promašaj Beqiraja. Milović je napravio veliki kiks i dao loptu Crnogorocu koji se sjurio prema gol i promašio.

48' - Dobar start Hajduka. Vida je sad spasio gol izbivši loptu u korner.

47' - Vuković je pucao, ali preslabo za Kelavu. Ta statistiku udarci u okvir gola...

Kraj prvih 45 minuta. Pred oko 7-8 tisuća navijača Dinamo i Hajduk igraju odličan derbi. Mlada momčad Hajduka je šokirala Modre već u 1. minuti, ali Dinamo je više pokazao i potpuno zasluženo vodi s 2:1. Imali su domaćšini još pokoju priliku za gol, ali je vrata Bijelih spašavao sjajni Blažević.

44' - GOOOOOOL! Duje Čop za 2:1! Odličan je danas Kovačić koji diktira igru Modrih. On ga je sjajno proigrao.

42' - Uhhh, Rukavina je pucao za malo pored gola glavom. Sjajno je ubacio Duje Čop.

40' - Nova prilika za Sammira, ali netko je blokirao njegov udarac. Odlična utakmicana Maksimiru... Šteta što nema barem deset tisuća gledatelja.

37' - GOOOOOOL! Sammir za 1:1! Fantastična reakcija Sammira i gol nakon također sjajnog ubačaja Ante Rukavine.

34' - Jonjić je ušao umjesto Stojanovića u momadi gostiju.

33' - Nakon ubačaja iz kuta Tonel je glavom prebacio sve igrače, ali Blasžević na mjestu.

28' - Kakva šansa za Čopa, ali Blažević je opet fantastično spasio Bijele. Čop ga je htio prebaciti, ali ga pročitao vratar Hajduka.

22' - Beqiraj se oslobodio čuvara i snažno pucao za malo pored vrata Blaževića.

17' - Dinamo stišče i plete mrežu. Traži se izjednačenje. Boysi vrijeđaju Mmaića, a onih 'običnih' navijača  - nema.

15' - Rukavina je imao odličnu šansu, ali nakon lažnjaka je ostao bez ravnoteže i propala je prilika.  A onda je Ademi promašio 100-postotnu priliku tj. Blažević je sjano obranio.

14' - Sammir je pucao u živi zid. Opasno je bilo i nakon kornera, ali Vida je pucao preko gola.

12' - Čop je imao odličnu priliku za Dinamo. Prva opasna situacija pred golom Hajduka.

10' - Torcida je nakon gola izvjesila transparent 'Imate li ovdje barem gram poštenja?', dok BBB-i vrijeđaju Mamića i traže da vodstvo kluba biraju članovi Dinama na izborima.

9' - Uhhh, skoro 2:0 za Bijele. Vuković je pucao slobodni udarac, ali Kelava je majstorski spasio Dinamo.

7' - Blažević je sad uhvatio jednu visoku loptu blizu gol linije...

3' - Vršajević je prošao po desnoj strani, ali Kelava je presjekao akciju.

1' - GOOOOOOOL! Hajduk vodi 1:0!!! Caktaš na ubačaj Vukovića u 33. sekundi šokirao Maksimir!