Nogomet
SPORTOVI
breaking news !: VIDEO Srušio se avion s 242 ljudi: "Izgleda da nema preživjelih"
Nogomet
Neiscrpni brend

Marketinška ofenziva s Poljuda: Iz Hajduka najavili rat crnom tržištu!

Teško financijsko stanje Hajduka odavno više nije novost, no uprava splitskog kluba svim se silma trudi popraviti situaciju.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Osim prodaje igrača, koja je kao i kod ostalih klubova najveći izvor prihoda, Hajduk je dio sredstava odlučio namaknuti pokretanjem nove marketinške akcije. Dogovorili su suradnju s poznatim hrvatskim proizvođačem donjeg rublja. Već sutra u prodaji će se naći donje rublje i dječji program s grbom Hajduka.

Tri vijesti o kojima se priča divider Luka Modrić promijenio plan Luka Modrić odbio liječnički pregled s Milanom: "Ne mogu jer sam..." Franjo Ivanović "Kao na sprovodu" Poslušajte kako je srpski komentator proživio rapsodiju Vatrenih protiv Češke Zvonimir Boban provjerena formula Jedan od ključnih igrača Rijeke ide u Dinamo? Boban daje novac i talent

"Ciljano tržište nije samo Dalmacija, ciljano tržište će biti i Europa, ali i svijet. Postoji veliki interes naših ljudi vanka", ističe Aljoša Bašić, direktor odjela marketinga i prodaje.

"U daljnjem razvoju planiramo razvijati proizvode poput polo majica, duksi, trenerki, pidžama, spavaćeg programa, tako da će se asortiman dosta još širiti", najavila je voditeljica marketinga tvrtke Galeb, Julija Hrstić.

Do drugog dijela prihoda na Poljudu planiraju doći većom prodajom ulaznica, a najviše žele povećati prodaju svog brenda.

Bašić, pak, najavljuje nešto što će se svidjeti svim istinskim navijačima Bijelih.

"Hajduk će u narednom periodu pokušati krenuti u borbu protiv crnog tržišta. Prema nekima analizama kojima raspolažemo preko 70 posto proizvoda sa imenom Hajduka i amblemom kluba prodaje se na crnom tržištu, a od toga Hajduk nema nikakve ekonomske koristi."

A upravo je prodaja brenda u životu hrvatskih sportskih klubova nepoznata stvar. Tako je zagrebački Dinamo ove sezone smišljao bezbroj marketinških akcija kako bi povećao prodaju ulaznica, dresova, a kao zadnji primjer je i kalendar s obnaženim igračima. Ipak, jedini svijetli i zapravo pravi primjer sportskog marketinga u hrvatskom je sportu hokejaški klub Medveščak. Od samog početka veliku su energiju uložili u prodaju svog brenda i napravili odličan posao.

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite GOL.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍