Riječanima golijada

Ludilo na Kantridi: Rijeka u utakmici punoj preokreta pobijedila 'Lokose'

Rijeka je u derbiju 26. kola Prve HNL u odličnoj utakmici na Kantridi pobijedila Lokomotivu...

Nogometaši Rijeke svladali su zagrebačku Lokomotivu s 3-2 i probili se na drugo mjesto ljestvice.

Na prvi gol se čekalo do 19. minute kada je iz kontranapada Tomečak pogodio vratnicu, među lopta se odbila točno pred Sharbinija koji zabija za 1:0 domaćina.

Uslijedio je preokret gostiju u samo dvije minute. U 35. minute prekrasno je za 1:1 zabio Ante Budimir, a samo minutu kasnije isti je igrač nakon asistencije Bartoleca zabio svoj drugi gol na utakmici.

Mreža Lokomotive ponovno se tresla u 47. minuti, ali je gol Kramarića poništen zbog zaleđa. Ipak, pet minuta kasnije ni suci nisu mogli poništiti gol napadača Rijeke. Moises je proigrao Kramarića, a ovaj je zabio za 2:2.

Veliku priliku za novo vodstvo 'lokosi' su imali u 71. kada se tresla vratnica Vargićeva gola, a iz odbijene lopte Budimir je pucao točno u golmana Rijeke.

Kazna za taj promašaj stigla je u 80. minuti kada je Sharbini sjajno prošao po lijevoj strani i uposlio Brezovca pred golom gostiju, koji pogađa za 3:2.

Rijeka se pobjedom izjednačila na drugom mjestu s Hajdukom, obje momčadi imaju 51 bod, ali Splićani imaju utakmicu manje. Lokomotiva je na petom mjestu sa 39 bodova. (Agencija VLM)