Remizirali 2:2

Lučko ni s igračem više nije uspio pobijediti Osijek, slavlje Cibalije

Nogometaši Lučkog dvaput su vodili, imali su više od sat vremena igrača više, a na kraju su se morali zadovoljiti bodom protiv Osječana (2:2) u u 25. kolu Prve HNL...

I dok gostima ovaj bod znači jako mnogo u nadmetanju za ostanak, Lučko se već polako može pripremati za novu sezonu, ali u Drugoj ligi.

Zanimljivo je da je prvi udarac sa 11 metara vratar gostiju obranio Sariću, ali je sudac Svilokos ponovio jedanaesterac. Razlog – isključeni Lukačević nije izašao s travnjaka.

Doduše, Svilokos je dao znak da Sarić puca i tu je napravio prvu pogrešku. Sreća nije i drugu, a ponovljenu šansu Sarić nije upropastio. Osječani su borbenom igrom ipak došli do boda, a domaćin će žaliti za silnim propuštenim prilikama (Rak, Petrak, Šarić).

U drugoj utakmici današnjeg programa, Cibalia je u Maksimiru pobijedila Lokomotivu 2:1. Već u 5. minuti nogometaši Lokomotive su poveli – Župarić je posve nepotrebno srušio Šituma na vrhu svog šesnaesterca u situaciji kad napadač "lokosa" nikako nije mogao zaprijetiti vrataru Matkoviću i sudac Ante Vučemilović dosudio je jedanaesterac, kojeg je u 1:0 pretvorio Andrej Kramarić.

No, samo deset minuta kasnije Vinkovčani su izjednačili. Matoš je fino odigrao loptu u kontru za Kresingera, Komorski je postavljao zaleđe i pogriješio, pa je vinkovački napadač izbio sam ispred vratara Picaka, zaobišao ga i zabio za 1:1.

U ravnopravnoj utakmici bez pravih prilika, lijep je bio pokušaj Kramarića glavom s desetak metara u 33. minuti, a pet minuta prije odlaska na odmor gosti su poveli. Vitaić je dijagonalom pronašao usamljenog Pavličića, koji je primio loptu i uputio je na drugu stranu, gdje je bio iskusni Mladen Bartolović i postavio 2:1 za goste. Kompletna je domaća obrana bila izigrana. (M.I./Agencija VLM)