Riječani šokirani

Lokomotiva slavila na Kantridi, Split deklasirao Osječane

Odigrane su i posljednje dvije subotnje utakmice 28. kola HNL-a.

Lokomotiva je kao gost pobijedila Rijeku 3:1, dok je Split na domaćem terenu bio bolji od Osijeka sa 4:1.

U dvoboju dvaju pretendenata na mjesta koja vode u kvalifikacije Europa lige, Zagrepčani su uzeli tri velika bod. Druga momčad Dinama pobjegla je Riječanima na tri boda, gurnuvši ih na trenutno peto mjesto u HNL-u.

Pogotkom Domagoja Antolića iz slobodnog udarca Lokomotiva je povela u 17. minuti, a u 56. je na 0:2 digao Šitum. Leon Benko je vratio nadu Rijeci smanjivši u 77. minuti na 1:2, ali kad su se domaćini sasvim otvorili u jurnjavi za poravnanjem, stigao je hladan tuš od Peke, u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Prije mjesec i pol Osijek je u Parku mladeži izvukao remi bez golova, ali ove subote se igrači Stanka Mršića nisu dobro proveli. Na krilima Ante Rebića i imenjaka mu Ercega Crveni su goste iz slavonske prijestolnice riješili furioznom partijom.

U osmoj minuti Rebić je zabio za 1:0, a minutu prije kraja prvog poluvremena na asistenciju Ercega glavom poentira Glumac.

U nastavak su gosti krenuli puno agresivnije i energičnije, ali u 61. su im svaku nadu u bod ubili Rebić i Baraban - ovaj prvi je odličnom solo akcijom sve pripremio, a Baraban poentirao nakon što nije uspio zabiti Erceg iz neposredne blizine.

U finišu se u listu strijelaca upisao i Erceg (u 79. minuti na dodavanje Barabana), a počasni pogodak za goste postigao je u trećoj minuti sudačke nadoknade Antonio Perošević.