Kelava srušio rekord Stinčića iz 1975., a sada lovi Stojkića

Vratar Dinama Ivan Kelava na jučerašnjoj utakmici s Hrvatskim dragovoljcem upisao se u povijest.

U 36. minuti utakmice srušio je 35 godina star rekord Željka Stinčića po broju minuta bez pogotka u natjecateljskim utakmicama na vratima Dinama. Stinčić je 1975. godine ubilježio 749 minuta bez pogotka, a Kelava je za sada stao na 804 minute i ima priliku tu brojku još povećati.

Razlika je u tome što je Stinčić sve minute skupio u prvenstvenim utakmicama, dok je Kelava povezao utakmice prvenstvena, hrvatskog Kupa i Europske lige.

Kelava: Zasluga je to cijele momčadi

„Ponosan sam na rezultat koji sam ostvario, ali to je zasluga cijele momčadi, a ne samo moja. Međutim, to mi je posao i mislim da ga dobro obavljam“, poručuje Kelava koji nakon početne nesigurnosti polako izrasta u vratara na kojeg se „modri“ mogu osloniti. I protiv Dragovoljca je nekoliko puta odlično reagirao.

„Iako smo imali visoko vodstvo, htjeli smo sačuvati našu mrežu netaknutom. Igrali smo do kraja ozbiljno i disciplinirano“, kaže Kelava koji se nakon poraza Hajduka u Istri ne slaže s onima koji tvrde da je prvenstvo odlučeno:

„Nije to baš tako, ima još dosta bodova u igri, ali istina je da smo napravili veliki korak prema obrani titule.“

Stojkić drži rekord 1. HNL

Dinamov vratar ima priliku srušiti još jedan rekord, onaj Dragana Stojkića koji je na vratima Slaven Belupa u sezoni 1999./2000. sačuvao svoju mrežu 684 minute, što je najduži period bez pogotka računajući samo utakmice u 1. HNL.

Kelava je posljednji pogodak primio u 11. kolu na gostovanju Dinama u Osijeku (1:3), pa je za sada stigao do brojke od 534 minute. Zanimljivo, naredni protivnik Dinama je Osijek, ali u prvoj utakmici četvrtfinala hrvatskog Kupa koja se igra u utorak na Maksimiru.