6. kolo HNL

Šitum zabio za pobjedu, a Kovačić postao najmlađi kapetan Dinama

Dinamo je u šestom kolu Prve HNL pobijedio Lučko na Maksimiru sa 1:0...

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Šitum u 28. minuti. Dinamo je time ubilježio šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu te nakon šest kola jedini u ligi ima stopostotni učinak. Gledali smo nezanimljivu utakmicu s tek nekoliko šansi za pogodak. Istina, igralo se po velikoj sparini, pa je glavni sudac utakmice Ivo Krečak sredinom prvog poluvremena pozvao "time-out" kako bi se igrači osvježili.

Utakmica će ostati upamćena po tome što je Mateo Kovačić nakon izlaska Leandra Cufrea iz igre u 42. minuti ponio kapetansku traku kao najmlađi igrač u povijesti Dinama. Mlađi i od Nike Kranjčara koji je kapetansku traku ponio prvi put sa 18 godina. Doduše, Niko je bio prvi kapetan, dok je Kovačić zamjenski, no ostat će zabilježeno da je kao najmlađi ponio kapetansku traku Dinama sa 17 godina i tri mjeseca.

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice.

83' U posljednje tri minute igrači Dinama dodaju se na centru. Lopta je išla u trokutu Vida - Tonel - Kovačić barem desetak puta. Svaki put kad bi Vida dotakao loptu doživio bi ovacije gledatelja s istočne tribine.

69' Nakon ubačaja iz kornera, Tonel je udarcem glavom pogodio gredu. Lopta se, čini se, odbila na gol-crtu i vratila u teren.

61' Iz igre je izašao Ivan Krstanović, a ušao je Fatos Beqiraj.

60' Fuček je iz trka pogodio gredu gotovo iz mrtvog kuta. Bila je to akcija koji je posjetila na onaj slavni gol Van Bastena protiv Sovjetskog Saveza u finalu Eura 1988.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Dinamo odlazi na odmor s vodstvom od 1:0. Pogodak je u 28. minuti postigao Šitum.

41' Cufre je napustio igru, a ušao je Jakub Sylvestr. Cufre je kapetansku traku prepustio Mateo Kovačiću. Time je 17-godišnji Kovačić postao najmlađi kapetan Dinama u povijesti. Mlađi i od Nike Kranjčara koji je kapetansku traku ponio prvi put sa 18 godina. Doduše, Niko je bio prvi kapetan, dok je Kovačić zamjenski, no ostat će zabilježeno da je kao najmlađi ponio kapetansku traku Dinama sa 17 godina i tri mjeseca.

28' GOOOL!!! Cufre je centrirao, Vida spustio loptu prsima, a mladi je Mario Šitum proparao mrežu Kovačića udarcem s ruba šesnaesterca. Dinamo je poveo 1:0.

25' Nesvakidašnja situacija na hrvatskim nogometnim terenima. Sudac je označio 'time-out' kako bi se igrači okrijepili. Malobrojni gledatelji taj su potez suca popratili zvižducima. Vladaju teški uvjeti za igru, u Zagrebu je doista prilično sparno.

23' Krstanović je s ruba šesnaesterca prizemnim udarcem gađao u desni kut Kovačića, no vratar Lučkog sigurno hvata loptu. Bio je to prvi udarac Dinama u okvir vrata Lučkog.

12' Prva ozbiljnija situaija pred vratima Lučkog dogodila se nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Mateo Kovačić. Lopta se odbila od živog zida do Ivana Krstanović, no stasiti napadač Dinama šalje je preko grede.

10' U prvih deseminut nije bilo ozbiljnije šanse biti pred jednim vratima.

1' Počela je utakmica. Fili Lončarić vratio se na vrata Dinama nakon gotovo godinu dana izbivanja. Zadnji put branio je u Splitu protiv Hajduka, 11. rujna 2010., gdje se teže ozlijedio, pa je morao prepustiti 'modru jedinicu' Ivanu Kelavi. Dinamo je od prve minute ofenzivno krenuo prema vratima Lučkog.

---

Krunoslav Jurčić u ovu utakmicu ulazi s dosta ozlijeđenih, ali i umornih igrača pa će Dinamo opet u HNL-u igrati s pomalo neobičnom postavom. No, bez obzira na to s kime igra Dinamo je apsolutni favorit protiv Lučkoh koji je u prvih pet utakmica prikupio samo jedan bod.

DINAMO - LUČKO 1:0