Prošli prvu prepreku

Dinamo iščupao pobjedu: Amateri iz Luksemburga pali iz penala

Puno teže od očekivanog Dinamo je slavio u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka.

Dinamo je s 1:0 pobijedio luksemburšku Folu Esch i s ukupnih 6:0 izborio nastup u trećem pretkolu.

Nakon furioznog drugog poluvremena prvog dvoboja, gdje su Foli utrpali pet komada na Maksimir je stiglo oko 7000 gledatelja kako bi vidjeli još jednu golijadu.

Međutim, umjesto kiše golova u mreži vratara Hyma, vidjeli su jalovu dominaciju koju Dinamo nikako nije uspijevao pretvoriti u pogodak. Zanimljivija se utakmica 'igrala' na tribinama, gdje su jedni vrijeđali i tjerali iz kluba Zdravka Mamića, a drugi sve to pratili zvižducima.

U nastavku je Dinamo pojačao tempo, ali Luksemburžani su dugo odolijevali. Kada se već činilo da će stići do senzacionalnog remija, u 77. minuti Fernandes je bio brži na lopti od braniča Fole u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku.  Minutu kasnije Andrej Kramarić je loptu poslao u jednu, a Hyma u drugu stranu za 1:0, što je ostao konačan rezultat.