HNL: Šibenik deklasirao Istru, podvig Rijeke

Završene su tri utakmice 21. kola Prve HNL, a daleko najveće iznenađenje je visoka pobjeda Šibenika u Istri…

Najbolju utakmicu proljetnog dijela prvenstva Šibenčani su odigrali protiv Vulićeve Istre. Goste je na Drosini predvodio Alispahić koji je i sam bio strijelac. Šibenik je poveo pogotkom Jelića u 29. minuti, da bi na 2-0 povisio Tokić, koji je bio precizan kada se našao jedan na jedan s domaćim vratarom. Točku na 'i' stavio je već spomenuti veznjak Šibenčana.

Međutim, tu nije bio kraj. U 65. minuti Kartelo je zabio za visokih 4-0 i potvrdio veliku pobjedu gostiju. utješni pogodak za Istru zabio je Tepurić. Tako je nakon poraza u Osijeku Vulićeva momčad doživjela još jedan neugodan udarac.

U Gradskom vrtu 'bijelo-plavi' su ugostili zahuktali Hrvatski dragovoljac. A da se momčad iz Sigeta nalazi u dobroj formi potvrdio je zasluženo osvojeni bod. Iako je Osijek bio opasnija momčad, nije uspio pronaći put do protivničke mreže. Završilo je 0-0.

>> Inter slavio na Maksimiru, Zagreb u Kranjčevićevoj

Vrlo bitna tri boda Rijeci je na gostovanju u Koprivnici donio Čulina, koji je odmjerenim udarcem u 65. minuti zabio za vodstvo. Na kraju se ispostavilo da je to bio jedini gol na utakmici, a za Scorijin sastav hvale vrijedan zbog kupovanja mira uoči nastavka prvenstva. S druge strane, Slaven Belupo nije uspio kapitalizirati izvrstan rezultat iz Maksimira prošli vikend.