Povodom rođendana Torcide!

Hajdukov dar navijačima: Svaki kupac ulaznice dobiva film 'Hajdukov ratni trofej'!

Hajduk će svakom kupcu ulaznice za nedjeljnu prvenstvenu utakmicu s Interom iz Zaprešića darovati DVD s dokumentarnim filmom „Hajdukov ratni trofej“...

Bit će to pravi dar za navijače „bijelih“ povodom proslave 61. rođendana Torcide, koja je osnovana 28. listopada 1950., dan uoči prvenstvenog derbija s Crvenom zvezdom. Hajduk je tada pobijedio 2:1 i na kraju osvojio naslov prvaka bez izgubljene utakmice.

Dokumentarni film "Hajdukov ratni trofej", uradak splitskih sportskih novinara Blaža Duplančića i Alena Orlića, govori o povijesnoj pobjedi Hajduka nad Crvenom zvezdom u finalu jugoslavenskog Kupa 1991. Utakmica se igrala u ratnom ozračju, tek nekoliko mjeseci prije srpske agresije na Hrvatsku, pa stoga i u iznimno naelektriziranoj atmosferi koja je rezultirala brojnim ekscesnim situacijama prije, za vrijeme i nakon utakmice.

Ulaznice će na Poljudu u prodaju biti puštene već u petak ujutro po cijenama od 40 kuna (sjever), 60 kuna (istok) i 80 kuna (zapad), a besplatan DVD preuzimat će se zajedno s kupljenom ulaznicom na svim prodajnim mjestima u subotu i nedjelju.