Sjajan nastup Uzbeka

Razigrani Hajduk opet pobjeđuje: Tima i Maglica riješili Zadrane!

Prva utakmica 28. kola HNL-a igrala se na Poljudu.

Hajduk je s 3:1 pobijedio Zadar i time, barem do nedjelje kad u Puli igraju Istra i Rijeka, zasjeo na drugu poziciju, s bodom prednosti u odnosu na Riječane.

U dvojakom raspoloženju Hajduk i Zadar dočekali su ovaj dvoboj - Splićani su u protekla tri kola osvojili tek dva boda, u posljednjem su na Poljudu izgubili od Dinama, dok su Zadrani s devet bodova u posljednje tri runde pobjegli Slaven Belupu, Dragovoljcu i Osijeku, riješivši pitanje ostanka u ligi. U formaciji 3-5-2, s Mikanovićem i Kouassijem na bočnim pozicijama te Maglicom i Abdukholikovim u vrhu napada Hajduk je krenuo odlučno od prve minute, a nakon što je u početku vrlo dobro branio vratar Zadra Matković (zicer Andrijaševića) i Bijeli promašivali (megazicer Maglice), u 15. je minuti dobra igra stigla na naplatu.

Sjajnu dugu prizemnu loptu sa svoje polovice poslao je Maloča, a Temurkhuja Abdukholikov ju prima, bježi svom čuvaru i majstorski lobom matira Matkovića za 1:0. Uzbekistanac koji je u siječnju stigao na probu i svidio se treneru Tudoru bio je ponajbolji u redovima Bijelih i Hajduk bi mogao s njim, baš kao i s Kouassijem, dobiti odličnog igrača u kojeg su uložili samo ugovor. Jasno, za takvo što bit će nužno da Tima, kako ga u Hajduku zovu, ovakve partije nastavi pružati u kontinuitetu.

U 34. minuti Tima tuče s 20-ak metara 'iz koljena' i pogađa mjesto gdje se spajaju stativa i prečka.  U posljednjoj minuti prvog poluvremena Zadrane centimetri dijele od poravnanja (udarac Čirjaka), a tek što se krenulo u nastavak Hajduk je povećao prednost. Agilni Josip Bašić, koji je na odmoru zamijenio Dina Mikanovića, probio je desnu stranu i ubacio u peterac gdje Sarić nespretno spušta loptu glavom za Maglicu, a ovaj iz neposredne blizine zabija za 2:0.

Kada se činilo da će Hajduk rutinski utakmicu privesti kraju, u 65. minuti Josip Tadić smanjuje rezultat na 2:1 nakon asistencije Ivančića. Ipak, 10 minuta kasnije Tima sjajno na centru ostavlja loptu za Pašalića, a ovaj izbacuje Maglicu u matnu prigodu koji devetka Bijelih ne promašuje.