Promašena dva 11-erca

Pogledajte nevjerojatne promašaje, ali i pobjedu Hajduka protiv Dynama!

Hajduk je u prvoj prijateljskoj utakmici turskog dijela priprema slavio protiv Dynama s 1:0.

Hajduk je uspješno krenuo s prijateljskim susretima u Beleku. Prvi protivnik bio je njemački drugoligaš Dynamo iz Dresdena koji se pokazao kao slabiji protivnik. Bijeli su pobijedili 1:0, ali su utakmicu obilježili brojni promašaji igrača Hajduka.

Splićani su silovito krenuli od prve minute, a već u šestoj se pred vratima Dynama ne snalaze Vršajević pa Vuković. Potom je Vršajević srušen, no u 21. minuti Vuković promašuje najstrožu kaznu.

U 37. minuti se Giga Vuković iskupio pogotkom koji se pokazao kao pobjedonosni. Nakon toga su promašivali velike prilike i Caktaš, Kiš, Vršajević i Tomaš. Posljednja trojica nisu uspjela zabiti iz iste akcije dvije minute prije kraja.

Spomenimo kako je Mišo Krstičević u drugom dijelu napravio i tek četiri izmjene te dao priliku mladom Miri Kovačiću koji je uoči priprema potpisao profesionalni ugovor na 4,5 godine.

Hajduk: Kalinić, Oremuš, Jonjić, Milović, Jozinović (Tomaš 71), Lima, Milić (Ozobić 58), Vršajević, Andrijašević (Kovačić 85), Caktaš, Vuković (Stojanović 54)

Kraj utakmice...

88' - TRI puta je Hajduk mogao zabiti u istoj akciji. Kišu je obranio vratar, Vršajeviću stoper, a Tomaš je potom glavom pucao malo iznad vrata...

80' - Fiel promašio 11-erac ua Dynamo!

68' - Ouli je okrzuo gredu Hajdukova gola.

65' - Ozobić je zamijenio Milića, a Kiš Caktaša.

54' - Prva izmjena. Ušao je Stojanović, inače lijevi bočni, a izašao je napadač Giga Vuković.

50' - sad je Dynamo imao sjajnu priliku. Ouali je pucao iskosa pored vrata Kalinića.

46' - Krstičević nije radio izmjene u nastavku.

Kraj prvih 45 minuta. Hajduk je puno bolji od protivnika, ali brojne propuštene šanse mogle bi se osvetiti Bijelima u drugom dijelu.

41' - Caktaš glavom pored vratnice sa sedam metara

40' - Nova čista šansa za Andriješevića, ali promašuje s pet metara. Možda je Štimčev poziv malo 'pomutio glavu'.

39' – Andrijašević je imao dvije prilike. Prvo mu je vratar obranio, a onda je pucao preko gola.

37' – GOOOOOOL! Vuković se iskupio i zabio za 1:0 na asistenciju Oremuša koji nosi kapetansku traku.

21' – Najstroža kazna za Hajduk. Srušen je Vršajević, no Vuković promašuje s 11 metara.

6' – Hajduk je u kratkom vremenu stigao do dvije odlične prilike. Prvo Vršajević sam pred vratrem, a onda Vuković puca pored gola sa svega šest metara

Hajduk: Kalinić, Oremuš, Jonjić, Milović, Jozinović, Lima, Milić, Vršajević, Andrijašević, Caktaš, Vuković