Hajduk blizu Dinama

Inoha glavom 'torpedirao' Lučko, Vukušić dovršio dobar posao!

Nogometaši Hajduka u 12. su kolu 1. HNL u Kranjčevićevoj svladali Lučko s 3:0.

Nogometaši Hajduka nastavljaju s pobjedama u domaćem nogometnom prvenstvu. Nakon uvjerljivog slavlja nad Osijekom, Splićani su u petak u drugoj utakmici 12. kola u Kranjčevićevoj svladali Lučko s 3:0 Momčad Krasimira Balakova rutinski je i bez puno muke došla do lakog slavlja nad domaćinima, koji su imali nekoliko svojih šansi, ali nisu uspjeli ugroziti pobjedu gostima.

Hajduk je rano, već u petoj minuti došao do vodstva zahvaljujući Marinu Tomasovu. Prvo je Anas Sharbini pogodio stativu, a lopta se odbila do Tomasova koji je bez problema šalje u mrežu. Na novi pogodak Splićana čekali smo do 60. minute kada se među strijelce upisuje Japanac Inoha. Sjajno je glavom na udaljenosti od samo pet metara poentirao za svoj prvi pogodak u dresu Hajduka.

Konačnih 3:0 postavio je Ante Vukušić nakon još jedne aistencije Anasa Sharbinija, njegove druge u današnjoj utakmici. Anas je uspio pobjeći domaćoj obrani i dodao je Vukušiću koji s 15 metara pogađa u suprotan kut vratara domaćina.

Hajduk je tako upisao osmu pobjedu u prvenstvu kojom se vodećem Dinamu približio na samo jedan bod zaostatka. Dinamo ima utakmicu manje, no ako 'poljuljan' porazom od Ajaxa u Ligi prvaka, eventualno kiksa protiv Rijeke u subotu, Splićani bi mogli biti vrlo zadovoljni odrađenim poslom u Zagrebu.

Dodajmo da je u drugoj utakmici 12. kola koja se također igrala u petak, Inter kod kuće u Zaprešiću svladao Zagreb s 3:1. Pogotke za domaćine postigli su Budimir u 23., Šarić u 73. i Gulić u 78. minuti. Za goste je utješni gol postigao Abdurahimi u 46. minuti.

Tijek utakmice:

90' Kraj susreta. Nije bilo sudačke nadoknade i Hajduk slavi rutinsku 3:0 pobjedu nad Lučkom kojom se približio na samo bod zaostatka za vodećim Dinamom.

90' Nekoliko stotina pripadnika Torcide u Kranjčevićevoj počelo je s pjesmom 'Večeras je naša fešta'. I navijači su važnih bodova svojih ljubimaca.

82' Inohu mijenja Glumac, a Vukovića Luštica.

77' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Vukušić iz kontre zabija za vodstvo 3:0! Asistirao mu je danas vrlo raspoloženi Anas Sharbini! Naime, uspio je pobjeći domaćinima i odlično je snimio Vukušića koji s 15 metara pogađa u suprotan kut za veliko vodstvo i sigurna tri boda u Kranjčevićevoj.

72' Nova promjena u redovima Lučkog. Travnjak u Kranjčevićevoj napušta Hrvoje Kovačević, a ulazi André Batista Silva.

71' Nakon drugog pogotka, tempo je na obje strane malo pao.

68' Osvježenje i u domaćim redovima. Iz igre izlazi Mario Burić, a ulazi Miroslav Pejić.

63' Izmjene u Hajduku. Strijelac prvog pogotka Marin Tomasov izlazi, a u igru ulazi Mario Tičinović.

60' GOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Hajduk vodi 2:0! Inoha zabija glavom iz prekida nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Vuković! Masahiko Inoha glavom je sjajno s pet metara zakucao u mrežu domaćina te je tako ostvario prvijenac u splitskom dresu.

54' Prilika za Splićane. Anas Sharbini je s 18 metara pucao iznad vrata domaćina.

Spomenimo da je u prvoj utakmici 12. kola Inter u Zaprešiću pobijedio Zagreb s 3:1.

46' Utakmica u Kranjčevićevoj je nastavljena. Za sada nema izmjena ni na jednoj ni na drugoj strani.

45+1' Prvo poluvrijeme je završeno. Dojam je da se Hajduk malo uspavao nakon ranog vostva. Statistika za sada pokazuje izjednačenost u ovom susretu. Pet udaraca uputili su domaćini, a gosti tek jedan više. Iako je dojam da su Splićani malo konkrentniji u napadačkim akcijama, domaćini zahvaljujući raspoloženom Raku imaju pravo nadati se pogotku.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

41' Unatoč buđenju domaćina, Hajduk je ipak dominantnija momčad u Kranjčevićevoj u kojoj ima potporu od nekolio stotina navijača Torcide.

40' Dobra akcija Hajduka, pucao je kraju Brkljača s osam metara, ali još je jednom izvrsno reagirao domaći vratar

33' Novi pokušaj Hajduka. Vuković je pucao s vrha kaznenog prostora, ali siguran je vratar Kovačić.

30' Kakav promašaj Lučkog! Rak je u kaznenom prostoru pucao iskosa milimetar od Subašićevih vratiju, ali lopta je protutnjala pored vratnice.

26' Nova prilika Hajduka. Vuković je oduzeo jednu loptu, Brkljača uposlio Anasa Sharbinija koji se našao sam ispred Kovačića, ali vratar Lučkog uspio je spriječiti novi pogodak gostiju.

26' Nakon laganijih prvih 20-ak minuta igre Lučko je osjetno bolji u nastavku i Hajduk bi se mogao naći u problemima.

25' Tomasov puca iz slobodnog udarca ali pokraj gola domaćina.

22' Nova prilika za Lučko! Rak je s vrha kaznenog udarca pucao izravno po golu Splićana, ali lopta ide preko gola.

20' Nakon mirnog početka u kojem su već u petoj minuti primili pogodak, domaćini su konačno dali malo gasa. Prvi su put zaprijetili Subašiću, ali je udarac Kovačevića iz kuta blokiran.

10' Hajduk dobro kontrolira utakmicu nakon ranog vodstva.

5' GOOOOOOOOLLLLLL! Hajduk vodi 1:0 Mrežu domaćina zatresao je Marin Tomasov. Hajduk je poveo iz prve prilike na utakmici nakon prodora Anasa Sharbinija koji je pogodio stativu, a lopta se odbila do Tomasova koji je šalje u mrežu.

1' Počela je utakmica. Splićani love nastavak niza od devet utakmica bez poraza.

Nogometaši Hajduka u posljednjem su kolu domaćeg nogometnog prvenstva na Poljudu s 3:1 svladali Osijek te su tako iskoristili kiks Dinama u Zadru za približavanje na samo četiri boda zaostatka za vodećim 'Modrima'.

Danas imaju novi ispit, u Kranjčevićevoj igraju protiv Lučkog, protivnika koji je pri dnu ljestvice i kojeg bi trebali bez problema svladati. No, u Hajduku su oprezni jer u dosadašnjih jedanaest susreta Lučko još nitko nije 'razbio'. Zanimljivo, u posljednja četiri kola po ostvarenim su rezultatima četvrta momčad Prve HNL. Hoće li splitski sastav lako do gostujuće pobjede kojom će se približiti Dinamu na samo bod zaostatka barem do subote, vidjet ćemo od 17 sati.

Povremeni tekstualni prijenos pratite na našem portalu...

Lučko: Kovačić, Buden, Burić, Rak, Novak, Fuček, Petrak, Žižić, Šarić, Kovačević, Palčić.

Hajduk: Subašić, James, Maloča, Inoha, Tomasov, Brkljača, Andrić, Anas, Vuković, Vukušić, Lima